ИН4С

ИН4С портал

Руски експерт: Косово* је „токсична творевина“ од које се дистанцирају многи; Русија безрезервно уз Србију

1 min read
У тексту "Косовски чвор се не смије пресјећи, већ развезати" објављеном у ФОНДСК-у, а у свјетлу предстојећих преговора у Вашингтону, Пономарјова апострофира значај сусрета Александра Вучића и Владимира Путина, као и самог присуства српског предсједника Паради побједе у Москви.

Вучић и Шојгу на Паради побједе у Москви; фото: espreso.rs

Јелена Пономарјова је једна у низу руских политичких аналитичара који сматрају Балкан за једну од стратешки најосетљивијих зона свјетске политике. Она оцјењује да су, данас, сви „рефлектори“ усмјерени на Србију, као средишњу и најзначајнију државу на западном Балкану и подсјећа да Србија, премда је евро-атлантисти желе у свом „јату“, стратешки партнер Руске Федерације.

У тексту „Косовски чвор се не смије пресјећи, већ развезати“ објављеном у ФОНДСК-у, а у свјетлу предстојећих преговора у Вашингтону, Пономарјова апострофира значај сусрета Александра Вучића и Владимира Путина, као и самог присуства српског предсједника Паради побједе у Москви, уочи наставка разговора са Приштином.

извор: Инстаграм

Она подсјећа да је косовско питање – најболнија рана Србије, као и да је Владимир Путин рекао да ће подржати свако рјешење које прихвати Београд, а које потврди Савјет Безбједности УН.

„И на овом пољу Русија је стратешки партнер Србије. За већину западних држава признање Косова* обавезан је услов за евроинтеграције Србије, без обзира на то што огромна већина Срба није спремна да у циљу приступања Европској Унији жртвује своју свету земљу… 

Оваква настојања Европске Уније негативно утичу на самопоуздање српског народа, доводе до апатије и осјећаја скорог губитка. С друге стране, на овај начин се ствара плодно тле за ревизионистичка и шовинистичка расположења, прије свега међу омладином.

Српско национално биће додатно разара и Закон о слободи вјероисповијести који је усвојио црногорски парламент 28. децембра прошле године, а који се доживљава као нови удар на српску православну цркву и српско јединство.“, сматра она.

Вјерни народ у Црној Гори устао против скандалозног Закона

Пономарјова истиче да је Београд принуђен да вјешто балансира између више страна, док су приштинске власти су изабрале тактику којом су потпуно прецитале Брисел, и предале се Америци. Сигурно и због тога, сматра она, бивши премијер Харадинај изјављује: „Независно од околности САД ће увијек бити на страни Приштине, чак и уколико нарушимо и основе међународног права“.

„Процес постизања било каквог договора између Срба и Албанаца додатно усложњава чињеница да је тзв. Косово – центар криминала, не само на Балкану, а такође – и центар тероризма.

Читав низ земаља повукао је признање Косова, а све јаче одзвањају ријечи предсједнике Чешке Милоша Земана да „војни преступници не смију управљати ниједном државом у Европи“, потврђујући тенденцију дистанцирања од ове токсичне творевине на Балкану.“.

Милош Земан

Пономарјова истиче да је Београд успио да смањи број држава које су признале косовску* независност, успјешно нарушавајући планове Албанаца да постану дио значајних међународних организација.

„На фону актуелних дипломатских битака око Косова, и имајући у виду нарастајућу опасност од терориста, који долазе баш из овог региона, притисак на Србију да призна Косово свакако је контрапродуктиван. Као оптимално рјешење намећу се дугачки, тешки, и необично важни преговори између Београда и Приштине. Москва ће, како је рекао Сергеј Лавров, задржати право да се сложи само са оним рјешењем које ће задовољити Београд.“, закључила је.

Прочитајте још:

(ВИДЕО) Идентификован силеџија у полицијској униформи: Божидар Кокотовић претукао Ђорђа Ђурашевића

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

2 thoughts on “Руски експерт: Косово* је „токсична творевина“ од које се дистанцирају многи; Русија безрезервно уз Србију

  1. Siptari su zeljni bezviznih putovanja po evropi !.
    Resenje moze biti : Rezolucija 1244 sa velikom autonomijom Kosovu !.
    Pristup Srbije sa Kosovom do 2025 EU !.
    Tako i Kosovo pod vodjstvom Srbije skracuje vreme svog pristupa za celih 10 godina, posto pre 2035 nikako nece samostalno uci u EU !.
    Tako ce biti pritisak na Siptarskoj strani dali ce svojim mladima dati slobodu ili ih sledecih 10 godina drzati u podrumu !.

    8
    2
  2. једина документа која цео свет неоспорно признаје су међ право ОУН, рез 1244 и Устав Србије, те од њих треба почети „развезивање“
    рецимо бриселски споразум не признају гаранти тог споразума тј „међ зајед“ јер нису успели да примене тај споразум

    17

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Privacy Policy