САД традиционално афирмише нарко босове, терористе и нацисте
1 min read,,Америка подржава украјинску странку крајње деснице ,,Свобода“ и насилне неонацисте, чија је оружана побуна отворила пут за пуч у Украјини, који је подржао Запад. Иза заштитног зида имунитета и заштите Стејт департмента и Централне обавјештајне агенције (ЦИА) амерички клијенти и марионете учествују у најтежим злочинима – од убистава и мучења до пучева и геноцида. Траг крви од покоља води директно до степеница Капитол хила и Бијеле куће“, истакао је амерички аналитичар Николас Деј Си Дејвис на сајту магазина ,,Алтер нет“.
Сем тога САД брижно чувају своју традицију сарадње са нацистима, диктаторима и нарко босовима као и спонзорима тероризма у свим регионима свијета, док је Украјина само последњи примјер такве политике, казао је он наводећи 35 земаља свијета у којима су САД подржавале поменуте групације, међу којима се нашла и некадашња Југославија.
Бомбардовањем Југославије НАТО је начинио криминални чин агресије чиме је грубо прекршена Повеља УН, казао је он.
Прије почетка НАТО агресије Робин Кук, тадашњи министар иностраних послова Велике Британије обратио се америчком државном секретару Мадлен Олбрајт казавши да ,,Лондон има потешкоћа са својим правницима због планираног напада ма Југославију“, на шта му је она одговорила да ,,треба да пронађу нове адвокате“. И пронашли су их. Нови заступник НАТО-а у чину агрсије против СР Југославије била је ОВК.
У периоду између 1949. и 1953. САД И Велика британија су отпочеле пројекат свргавања владе тадашне комунистичке Албаније. Сараднике нациста из периода Другог свјетског рата које је отјерао Енвер Хоџај, Британија је регрутовала и обучавала за повратак у Албанију како би организовали оружану побуну.
Међу њима био је некадашњи министар унутрашњих послова Џафер Дева, који је надгледао депортације Јевреја, комуниста, партизана и сумњивих особа у Аушвиц.
Током осамдесетих година прошлог вијека Америка је сарађивала са Пакистаном и Саудијском Арабијом на збацивању социјалистичке Владе Авганистана.
Вашингтон је финансирао и обучавао оружане снаге предвођене конзервативним племенским лидерима, чија је власт била угрожена напретком у образовању, правима жена и аграрним реформама.
Када је Горбачов повукао совјетске снаге из Авганистаана ови лидери су поцијепали земљу и ојачали производњу опијума на ниво без преседана – од 2.000 до 3.400 тона годишње.
Нешто касније, владаа те земље је умањила производњу опијума, али након Америчке инвазије крајем 2001. године на власт се враћају нарко-босови.
Авганистан од 2004. године производи невјероватних 5.300 тона наркотика годишње.
Придружите нам се на Вајберу и Телеграму: