IN4S

IN4S portal

Savez udruženja raseljenih KiM: Podrška Vulinu i Lazareviću, Vojska Srbije da se vrati na Kosmet

"Slobodan sam, kao predsednik Saveza, da konstatujem da privremene institucije Prištine čine maksimalne napore da se povratak prognanih nikada ne desi," naglasio je Jovanović.

Savez udruženja raseljenih Kosova i Metohije podržao je danas zahtev ministra odbrane Aleksandra Vulina da Vojska Srbije aktivno participira u unutrašnjem dijalogu o južnoj pokrajini koji je najavio predsednik Aleksandar Vučić.

Kako je u izjavi za medije saopštio predsednik te asocijacije, Vojska Srbije je ujedno i najpozvanija institucija uz srpski državnih vrh i Srpsku pravoslavnu crkvu da bude akter budućih dešavanja od značaja za Kosovo i Metohiju.

„U prvom redu iz razloga jer u očekivanom povratku jednog broja njenih jedinica na KiM, shodno rezoluciji 1244 SB UN, Vojska Srbije uz KFOR i UNMIK treba da bude ključni garant očuvanja srpske kulturne i istorijske baštine, a pre svega zaštite pravoslavnih crkava i manastira, te stvaranja uslova za povratak prognanih,“ naveo je predsednik Saveza udruženja raseljenih i izbjeglih u Crnoj Gori Milenko Jovanović.

U isto vreme, dodao je on, Savez udruženja raseljenih sa KiM izražava zadovoljstvo zbog aktiviranja proslavljenog generala i heroja Vojske Jugoslavije Vladimira Lazarevića kao predavača na Vojnoj akademiji u Beogradu.

„Želimo da istaknemo očekivanje da će isti general, zajedno sa svojim saradnicima iz perioda agresije na SR Jugoslaviju, biti i formalno aktiviran u samoj Vojsci Srbije. To bi, nesumnjivo, doprinelo jačanju preko potrebnog morala među vojskom i narodom u Srbiji, uoči krupnih događaja koji nas moguće očekuju u vezi sa okupiranim Kosovom i Metohijom,“ stoji u izjavi Jovanovića.

Kako naglašava prvi čovek krovne raseljeničke organizacije u Srbiji i Crnoj Gori, „u trenutku kada se u prisustvu raznih međunarodnih vojnih i političkih misija na Kosovu i Metohiji prekopavaju srpska groblja, skrnave srpski domovi i svetinje, gde ni nakon 18 godina od uspostavljanja protektorata Ujedinjenih nacija nad pokrajinom nema istinskog mira, postaje jasno da jedino Vojska Srbije svojim angažovanjem koje predviđa Rezolucija 1244 SB UN, može obezbediti slobodu i siguran život svim narodima koji žive u tom delu Srbije.“

„Zahtevamo da vojni vrh i ministar Vulin istraju u opredeljenju da se Vojska Srbije vrati na KiM, za šta nisu potrebne nikakve nove odluke, niti rezolucije, sa bilo kog nivoa,“ podvukao je Jovanović. On je istakao ujedno „zabrinutost i ogorčenje zbog pasivnog odnosa glavnih ‘autoriteta’ na KiM u čijoj formalnoj misiji je stvaranje uslova za povratak prognanih stanovnika pokrajine.”

„Slobodan sam, kao predsednik Saveza, da konstatujem da privremene institucije Prištine čine maksimalne napore da se povratak prognanih nikada ne desi, a u legalizaciji genocida i etničkog čišćenja nad Srbima i Crnogorcima, svesrdno im pomažu i važne međunarodne adrese, pa i pojedini ‘Srbi i Crnogorci po zanimanju’. I to nije ništa novo,“ zaključio je Jovanović.

Čin države Surinam primer za ostale države koje su priznale tzv. „Kosovo“

Savez udruženja raseljenih sa KiM istovremeno pozdravlja odluku južnoameričke države Surinam da poništi odluku o priznanju lažne države „Kosovo“. To je dobar primer za druge države koje su ishitreno ili pod pritiscima sponzora tzv. nezavisnsti „Kosova“ priznale najvažniji deo Srbije za zasebnu albansku državu.

To je put pomirenja, slobode, pravde i istine!

Podjelite tekst putem:

2 thoughts on “Savez udruženja raseljenih KiM: Podrška Vulinu i Lazareviću, Vojska Srbije da se vrati na Kosmet

  1. Ovo je vracanje dugova posto je Vulin jedini iz Srbije podrzao Mandica i Front za sve vrijeme terora koji DPS sprovodi nad njima. I korektno je, ljudski i politicki.

  2. Vulin je folirant ali je makar rusofil i bistro se krije iza patriote Lazarevica, skupljajuci poene kod istinskih rodoljuba. Neka ste ga podrzali,mada ovo gledam kao podrsku Rusiji, a ne izdajnickoj vladi Brnabicke i Mihajlovicke. Vulin i Dacic su ipak patriote, posebno u odnosu na te amerikanofilke

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *