ИН4С

ИН4С портал

Прохватилов: Славјанск нападају Хрвати под америчком командом

1 min read

58490_vest_slavjansk
Према ријечима Владимира Прохватилова, предсједника фонда реалне политике (Realpolitik), експерта Академије војних наука, на страни кијевских власти боре се плаћеници, и управо то су видјели и независни посматрачи, и све то показују истраживања на југосистоку, преноси Восток.

Нападе на пунктове у Славјанску кијевске хунте (термин који је уведен јуче у званичном језику руске администрације) иницира је и потпредсједник САД Џо Бајден ,,Имате прилику. Урадите то“ – рекао је он када се је поздрављао са Турчиновим на аеродрому.

Иста ствар се десила после посете Кијеву директора ЦИА Џона Бренана.

Војска Украјине и полиција за разбијање демонстрација учествују у нападу. Они блокирају прилазе око Славјанска, покушавајући да направе обруч око њега. Пут до Доњецка још увјек слободан.

,,У зони борбених дејстава забиљежен је интензиван разговор у радио вези на енглеском језику. Такође знатан је број њих са јаким акцентом, вјероватно Хрвата“, закључио је Прохватилов.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

4 thoughts on “Прохватилов: Славјанск нападају Хрвати под америчком командом

  1. Što su pripadnici američke CIA-e (Središnja obavještajna agencija) sredinom ovog tjedna radili u Splitu? Prošlog utorka u zračnu luku na Resniku sletio je boeing 757-200, modificirane putničke verzije C-32B. Zrakoplov bijele boje nije imao vidljive oznake pripadnosti, osim male američke zastavice na trupu, te identifikacijski broj 24452, piše Slobodna Dalmacija .Kako doznajemo, u utorak je iz nepoznatog smjera sletio s 30-ak pripadnika CIA-e koji su dva dana boravili na nepoznatoj lokaciji u Splitu. Sljedećeg dana (srijeda) zrakoplov je sa svojim putnicima uzletio prema Velikoj Britaniji.
    Washington je inače za kontra uslugu Hrvatskoj ustupio sustav „Watson“ koji omogućuje praćenje svih telefonskih razgovora, e-mailova, te faxova koji se vode preko svih vrsta digitalnih i anolognih komunikacija, osobito mobitela u zemljama s kojima Hrvatska graniči. Premda je naša zemlja s “Watsonom” dobila značajnu tehnološku prednost pred drugim susjedima u prikupljanju obavještajnih informacija, ta je prednost ipak regionalnog karaktera.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Privacy Policy