ИН4С

ИН4С портал

СНП: НАТО нам ништа не треба

1 min read

СНП лого

snp-logo

Из Социјалистичке народне партије оцијењено је да сврставање Црне Горе на једну страну, имајући у виду озбиљну конфронтацију сукобљених страна у свијету, може дугорочно имати лоше последицс на традиционално добре односе са неким државама.

Портпарол СНП-а Слађана Калуђеровић рекла је да нас садашња глобална ситуација и терористички напади и пријетње упозоравају и налажу да мудро сагледамо ситуацију.

С обзиром на то да безбједност као главни аргумент чланства у НАТО-у, не само да данас није одржив већ се претворио у контрааргумент. Главни пропагатори чланства су у току кампање као један од најбитнијих аргумената наводили сигурност коју колективним системом безбједности НАТО гарантује и да је скоро невјероватно да се може десити било који напад на неку чланицу с обзиром на јачину Алијансе“, рекла је Калуђеровићева.

Према њеним наводима, као важан сегмент НАТО одбране наводили су и сајбер безбједност сматрајући да се размјеном података и информација између чланица Алијансе може зауставити и открити било каква терористичка активност против државе.

Нажалост, свједоци смо трагичних догађаја који су се догодили у Француској, чланици НАТО-а. Терористичке пријетње су све чешће, а придруживање НАТО-у може само повећати безбједносне ризике за нашу земљу“, казала је Калуђеровићева.

sladjana_kaludjerovic_1

Истакла је да режим, и поред тога, хрли ка НАТО-у.

„Ако смо установили да то није безбједност од тероризма, шта је прихватљиво објашњење. Пријетње о пројектима великих држава и помјерању граница које се између редова покушавају представити као реалне, јесу аргумент својствен актуелном недемократском режиму који користи осјетљивост грађана по овом питању“, рекла је Калуђеровићева.

Према оцјени Слађане Калуђеровић, имамо право и захтијевамо да знамо од кога нам пријети опасност.

Ко пријети Црној Гори? Да ли нам прави проблем нека од сусједних земаља или НАТО уколико не прихватимо позивницу и изаберемо да не будемо дио војног савеза“, казала је Калуђеровићева.

Она је упитала да ли можда владајући режим мисли да ће насиље над својим народом које је починио прије мјесец моћи још лакше да спроводи ако приступимо НАТО-у, који је прије 16 година свој „мирољубиви“ карактер показо и према Црној Гори.

„Ово питање намеће и следеће да ли се у односу на 1999. годину промијенио карактер НАТО-а који је у том периоду подржавао тадашњи и садашњи режим у Црној Гори“, оцијенила је Калуђеровићева.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *