IN4S

IN4S portal

Španci nakon produžetka i drame bolji od Litvanaca

Košarkaši Španije plasirali su se u četvrtfinale Evropskog šampionata pobjedom nad Litvanijom 102:94 nakon produžetka

Odličan meč viđen je u Berlinu, velika bitka dvije odlične selekcije i na kraju pobjeda Španaca.

Jako neizvjesna je bila prva četvrtina u kojoj se igralo koš za koš, a Litvanci su dobili taj period 20:19.

Slična je bila i druga četvrtina, ali su Litvanci uspjeli da steknu prednost i na poluvremenu imaju plus pet, 45:40.

Raspucali su se Litvanci u trećem kvratalu, u jednom momentu stigli i do plus 11, ali se Španije vratila, pa je na kraju tog perioda rezultat bio 68:63 u korist Litvanaca, prenosi DAN.

Održavali su Litvanci prednost u poslednjem periodu, ali je Španija u samom finišu dodala gas i stigla do preokreta 80:78. Uslijedila je nevjerovatna drama u finišu, a Litvanci su u poslednjoj sekundi poenom Brazdaikisa stigli do 83:83 i produžetka.

I u dodatnih pet minuta viđen je žestok okršaj, ali su Španci zahvaljujući prisebnosti i jednoj nesportskoj ličnoj grešci Litvanaca stigli do konačnog trijumfa.

Najefikasniji u pobjedi Španije bio je Lorenco Braun sa 28 poena, a Vili Ernangomez je dodao 21.

Kod Litvanije se istakao Mindaugas Kuzminskas sa 18 poena, dok je Ignas Brazdeikis imao jedan manje.

Španci će u četvrtfinalu igrati sa boljim iu duela Finska – Hrvatska.