Španija – srce Srbije
1 min readU ovom trenutku Kraljevina Španija bolje štiti srpski interes na Kosovu i Metohiji od vlasti Republike Srbije.
¡Viva España!
Cantemos todos juntos
con distinta voz
y un solo corazón!
Diplomatije NATO-država i njihovih vazalnih režima, „nezavisnost Kosova“ pokušavaju da opravdaju pravnom floskulom sui generis, čiji sadržaj ne umeju ni da pokušaju da objasne. Agregat diplomatija NATO-država i sam sebe naziva besadržinskom i neobjašnjivom političkom floskulom „međunarodna zajednica“.
Španija je 30. januara 2018. g, uoči usvajanja dokumenta o proširenju EU na prostor zapadnog Balkana (Enlargament Strategy), Evropskom parlamentu podnela diplomatsku notu protiv uključenja tzv. „Kosova“ u EU. Nota je podneta uoči predstavljanja dokumenta u Evropskom parlamentu i ona dokazuje da ni države NATO-diplomatije (čitaj „međunarodna zajednica“) nemaju jedinstven stav. Za sada znamo da je diplomatskom notom Španija objavila nadležnoj ustanovi EU svoj stav da se protivi upotrebi termina WB6 (Zapadni Balkan 6) i svoj stav da „Kosovo nije deo procesa proširenja“.
Dve informativne agencije u Srbiji na evroatlantskom putu iz nikuda u nigde (Beta i Tanjug) neće, ili nisu u stanju, da shvate značaj španske diplomatske note protiv prijema samoproglašenog „Kosova“ u EU, čim u svojim vestima imenuju špansku diplomatsku notu nazivom „non-paper“ ili „pismo“. Ovakvim pogrešnim imenovanjem forme diplomatske note domaća javnost se anestezira kako ne bi shvatila njen ogroman značaj – kako ne bi shvatila ni tri proste istine:
–Španija je protiv integracije separatističkog „Kosova“ u EU;
–Španija je protiv integracije teritorijalnog agregata zvanog „Zapadni Balkan“ u EU;
–Usled španskog protivljenja, sav dosadašnji i budući proces pregovora o prijemu Srbije bez Kosmeta i separatističke tvorevine „Kosovo“ u EU su besmisleno gubljenje vremena.
Pismena diplomatska nota (u ovom slučaju Španije Evropskom parlamentu) po svojoj sadržini je vrsta demarša, a u ovom vidu predstavlja objavljivanje stava po odnosnim pitanjima i namerama postupanja povodom njih. Konkretan sadržaj tog demarša ćemo tek saznati. Iz onoga što su mediji šturo objavili, taj demarš u smislu svoje sadržine pre liči na memorandum nego li aide-memoire, a kamo li non-paper. Po svom sadržaju španski demarš nije ultimatum Evropskoj uniji, a sasvim sigurno predstavlja protestnu notu.
Naravno, Španija ima svoj interes da ne dozvoli prijem separatističkog „Kosova“ mimo R. Srbije u EU. Španija je država izdeljena na pokrajine, a njihov ustavni status je naknadno, posle stupanja u EU, vezan za evropske integracije. Nesuprotstavljanjem prijemu separatističke srpske Pokrajine, Španija bi dopustila presedan koji bi mogao biti koban po njeno jedinstvo. Stoga će Španija iz sopstvenih interesa braniti jedinstvo nacionalnog poretka Srbije, njen suverenitet, teritorijalni integritet i međunarodno pravo. Bez obzira na pobude, Španija neće dozvoliti prijem separatističkog „Kosova“ u EU čak i ako srpska vlast odustane od borbe za svoju Pokrajinu.
Sadašnji srpski režim je i gluv i slep pred pojavom važnog saveznika unutar EU. Zašto? Zato što je od ovog trenutka sasvim jasno da svi državni službenici koji su u Srbiji uključeni u evrointegracije od ovog trenutka badava jedu hleb – svi koji rade na integraciji Srbije u EU, od prvog ministra do poslednjeg javnog službenika.
Danas je nastupio trenutak da se sve srpske pravne ustanove hitno povežu sa španskom diplomatijom. To je u najvišem nacionalnom interesu R. Srbije. Međutim, naše ustanove se prema svemu odnose kao da je Kosmet „špansko selo“.
Šta su radili naši čelnici u trenutku kada se Španija suprotstavila separatistima Kosmeta bacajući rukavicu u lice Evropskoj uniji?
Onaj čiji je posao spoljna politika je bio u jednoj stranoj zemlji gde su mu na grudi stavili glamuroznu klečku. Osoba koja treba da vlada zemljom se hvalila pozivom na fensi žurku i obišla je bolnicu u jednom našem propalom gradu. A bolan paša se javio telefonom iz Stambola na Bosforu obećavajući negde novu fabriku nečega.
Autor: Dušan Kovačev
Preuzeto sa portala: Stanje stvari
Španjolska je kakva takva država a Srbija kolonija.
VIVA ESPANA!
Izdajnička vlast u Beogradu isto kao i ovi u Podgorici.