IN4S

IN4S portal

Srbi u centru pažnje: Nastasić na ivici crvenog, Matić tresao prečku, Bane mrežu!

celsi

Fudbaleri Čelsija pobedili su Mančester siti na gostovanju sa 1:0 u poslednjem meču 24. kola Premijer lige, i to golom Branislava Ivanovića levicom u 32. minutu.

Duel dva kandidata za titulu u Engleskoj zanimljiv je i ljubiteljima fudbala u Srbiji, naročito zbog činjenice da su od početka za Čelsi igrali Branislav Ivanović i Nemanja Matić, a za Siti Matija Nastasić i Aleksandar Kolarov.

U centru pažnje je bio baš lider reprezentacije Srbije Branislav Ivanović, koji je Čelsiju doneo vođstvo, a ispostavilo se i pobedu sjajnim golom u 32. minutu. Dočekao je loptu vrebajući iskosa sa desne strane ispred šesnaesterca, a ona je levicom poslao u donji levi ugao gola Harta, koji nije mogao ništa da učini.

Malo je falilo da Nemanja Matić upotpuni srpsko veče „plavaca“ u 52. minutu kada je raspalio po lopti sa preko 25 metara, ali je pogodio prečku. Okvir gola je posle njega pogodio i Kejhil, ali Siti nije uspeo da kazni to i dođe makar do boda.

Vršili su „građani“ pritisak do samog kraja, tome je doprineo i Stevan Jovetić koji je zamenio Negreda, a njegov sjajan šut u završnici je zaustavio Petr Čeh, čime je osigurana zaslužena pobeda Čelsija. Uz to, nisu korišćeni ni idealni centaršutevi Kolarova, kom je samo pribranost saigrača nedostajala da bude asistent.

Tim Žozea Murinja je iznenadio i u većem delu meča nadigrao domaćine koji su na Etihadu do sada bili neprikosnoveni u Premijer ligi, naročito u prvom poluvremenu kada je propuštena sjajna prilika iz kontre, uz šut Etoa koji je završio na prečki.

Zanimljivo je i da su svi srpski fudbaleri „počašćeni“ žutim kartonom, a na kraju je Matija Nastasić bio na ivici isključenja posle povlačenja Azara za dres, ali ovaj potez nije sankcionisan drugom opomenom koja bi ga poslala u svlačionicu pre kraja utakmice.

Mančester siti – Čelsi 0:1 (0:1)