ИН4С

ИН4С портал

Српске тужбе против НАТО-а спремне до краја године

1 min read
Токсиколог, примаријус др Радомир Ковачевић каже да досад ништа није учињено по иницијативи око 100 љекара и научника.
april

НАТО бомбардовање СРЈ 1999. године

Српске тужбе против сваке чланице НАТО Алијансе чија је агресија 1999. оставила погубне последице по животну средину и здравље људи, посебно на југу Србије биће спремне до краја године, преноси „Спутњик“.

Подсјетимо, Истражна комисија италијанског парламента објавила је крајем прошле недјеље закључак у којем се наводи да постоји јасна веза између излагања осиромашеном уранијуму и оболијевања од најтежих болести италијанских војника који су били у мисијама на Космету, у БиХ, Ираку и Авганистану. Ово ће помоћи у подизању тужбе грађана Србије против НАТО-а.

„Шта ћете више од податка да је од девет радника комуналног предузећа Врање који су 25 дана рашчишћавали терен бомбардованог ТВ репетитора, осам преминуло од канцера, а девети од њега болује“, казао је адвокат Срђан Алексић, који је прије годину дана покренуо активности на прикупљању доказа о узрочно-последичној вези бомбардовања осиромашеним уранијумом на југу Србије и великог броја умрлих од малигних болести. Самом Алексићу је послије бомбардовања пола породице умрло од рака. А то је, напомиње, масовна појава на југу Србије. Права епидемија.

Он је најавио да ће почетком јуна организовати међународни скуп на који ће бити позвани адвокати и научници из Србије али и свијета, између осталих руски адвокати и позната италијанска научница Антонета Гати.

Токсиколог, примаријус др Радомир Ковачевић за „Спутњик“ каже да досад ништа није учињено по иницијативи око 100 љекара и научника, и да је, засад, једино активан управо адвокат Алексић.

„Оно што мора да се схвати јесте да је то озбиљан државни проблем“, каже Ковачевић и упућује на научне радове немачких љекара, који указују да је управо уран 238 кривац за пораст малигних обољења у Европи.

„Јер његово ширење, каже, иде кроз све реципијенте екосистема и тангира много шири простор од наших 113 локација које смо испитивали“ нагласио је примаријус за „Спутњик“.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *