ИН4С

ИН4С портал

Све више америчких студената је гладно и живи на улици

1 min read
Скоро половина учесника истраживања је изјавила како је у раздобљу од мјесец дана прије анкетирања барем једном искусила "неизвјесност хоће ли моћи себи да купи задовољавајућу храну, односно хоће ли моћи да је набави на друштвено прихватљив начин
studenti

Фото: : Depositphotos

Све већи број америчких студената гладно је или су бескућници, показала је нова студија непрофитне организације Hope Center for College, Community and Justice.

Њихово истраживање укључило је више од 167 хиљада студената на 101 двогодишњем програму државних факултета, те на 68 четворогодишњих програма на универзитетима и факултетима, преноси Јутарњи.

Забрињавајући је податак да је готово половина учесника истраживања изјавила како је у раздобљу од мјесец дана прије анкетирања барем једном искусила „неизвјесност хоће ли моћи себи да купи задовољавајућу храну, односно хоће ли моћи да је набави на друштвено прихватљив начин„, пише Бизнис Инсајдер.

Отприлике 50 одсто студената двогодишњих програма и око 44 посто оних на четворогодишњим студијима у анкети ја изјавило да се боје хоће ли остати без хране прије него да ли могу себи да приуште да купе нове намирнице. У обије групе студената 30 одсто њих није јело када су били гладни јер то нису могли себи да приуште.

Стамбено питање је такође горући проблем. Чак 18 одсто младих на двогодишњим програмима и 14 посто оних на четворогодишњим студијима изјавило је да су бескућници.

Неки су навели како живе код рођака или пријатеља или пак спавају по туђим каучима док су други изричито навели како живе напољу, у склоништу или по камповима.

Све ово, пише Бизнис Инсајдер, посљедица је све већих трошкова студирања.

Наиме, школарина се од 1980-их година више него удвостручила, а резултат тога је рекордно висок студентски дуг.

Према Student Loan Herou, онлајн платформи која пружа подршку при организовању и отплати студентских кредита, укупни студентски дуг у Сједињеним Америчким Државама премашио је 1,5 билиона долара, док је просјечно дуговање по дипломираном студенту у 2018. години износило 29.800 долара.

Прочитајте још:

Већина кандидата за чланове Савјета РТЦГ – војници ДПС-а

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

https://g.ezoic.net/privacy/in4s.net