ИН4С

ИН4С портал

‘Тић Бошковић „заборавио“ да пријави више од 20 хиљада евра прихода

Фото: Илустрација ИН4С

Агенција за спречавање корупције утврдила је да је посланик у Скупштини Црне Горе Предраг Бошковић прекршио Закон о спречавању корупције остварујући приходе од двије међународне рукометне организације, али и што није пријавио све приходе и имовину.

Међутим, Бели орао је “процвркутао“ и додао да се ради “о превиду, а не о намјери да било шта сакрије”.

У одлуци коју потписује директорица Јелена Перовић наводи се, између осталог, да је у четворогодишњем периоду Бошковић пропустио да пријави више од 21.000 евра прихода, од чега преко 17.000 у само једној години.

Даље се наводи да је закон прекршио јер је као потпредсједник извршног одбора Европске рукометне федерације 2016. године приходовао 24.000 евра, а три године касније и 35.000 евра из исте организације и као члан одбора Свјетске рукометне федерације.

Законом је прописано да јавни функционер може бити предсједник или члан органа управљања, на примјер, спортских удружења, али да не може остварити приход.

Питање законитости прихода Бошковића из рукометних организација покренуо је Институт алтенатива (ИА).

Агенција је 2019. године одбацила захтјев ИА за покретање поступка против тадашњег министра одбране као неоснован јер се, како су тада тврдили, Закон не примјењује на међународна тијела.

Управни суд је у међвремену поништио рјешење Агенције која је прије непуних годину утврдила да је он, ипак, прекршио закон у овом дијелу.

Агенције је утврдила и да је Суад Нумановић прекршио закон јер није обавијестио Агенцију о преласку са посланичке на функцију директора Завода за хитну медицинску помоћ у септембру 2020. године.

Законом је прописано да је јавни функционер дужан да обавијести Агенцију о преласку са једне на другу јавну функцију у року од 30 дана од промјене.

Нумановић је навео да не спори чињеницу неиспуњавања законске обавезе, уз навођење да је учинио пропуст усљед здравствених разлога, јер је током октобра 2020. започео дијагностичку процедуру у Клиничком центру након чега и оперативни захват на Институту за кардиоваскуларне болест у Београду, доставивши документацију Агенцији.

Агенција је утврдила да је Нумановић обавјештење о преласку на другу функцију требало да достави у временском року који је претходио и дијагностици у Подгорици и интервенцији у Београду.

Ово је нова одлука Агенције након што је претходну поништио Управни суд.

Агенција је јуче објавила и одлуку да је Пал Ковач прекршио Закон јер није доставио имовински картон у року од 30 дана од ступања на функцију. Ковач је 12. новембру 2021. године именован за члана Одбора директора “Монтенегро воркса” и није у року од 30 дана доставио картон по ступању на функцију.

Он је казао да како није “на вријеме упознат са обавезом доношења извјештаја закаснио са доставом само три дана”. За кршење закона прописана је казна од 500 до 5.000 евра.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

3 thoughts on “‘Тић Бошковић „заборавио“ да пријави више од 20 хиљада евра прихода

  1. Cemu ovaj svijet vodi….Da bi ponizili ovaj nesrecni narod i promijenili mu identitet sve privilegije i odrijesene ruke za sve radove i zvanja dobijaju njegovi najgori izdanci,moralne i svake druge nakaze…Po ovome se vidi da se propast blizi jer ovako i sa ovakvim se naprijed ne moze…

  2. Boskovic je ljiga i lopov to zna svako no zasto ne napisaste slova o tome sto je Vucic izjavio u Davos da je za Srbiju Dombas i Krim Ukrajinski i danas da prihvata predlog francuske i njemacke uza kosovo? Veliki korak ka priznanju

    10
    1
  3. Gleda sam svojijem očima kako ije i pije, ka da ima trista kila žive vage. Naviklo na tuđe jasle. Kad zagrize pola jagnjetine otkine a iskolači one oči ka da će se ugušit. No me čudi, ljudi moji, kako mu se ne primi. Mora da ima bubine ( gliste).

    12
    2

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *