IN4S

IN4S portal

Turci se osvetili Austrijancima i zakazali četvrtfinale s Holandijom

Fudbaleri Turske eliminisali su favorizovanu Austriju pobedom 2:1 na Red Bul areni u Lajpcigu, i sastaće se u četvrtfinalu sa Holandijom, koja je bila bolja od Rumunije rezultatom 3:0.

Šok je usledio već u prvom minutu, kada je štoper Turaka Demiral zakucao loptu iz peterca posle loše reakcije kompletne odbrane Austrije nakon kornera.

Uspeli su izabranici Ralfa Ragnika da se konsoliduju posle tog početnog šoka i da uspostave konce igre, ne i da pronađu put do gola Gunoka.
U nastavku susreta Austrijanci su napravili dvostruku izmenu tokom 15-minutne pauze, izašli su Šmid i Mvene, a ušli Gregorič i Pras, prenosi Sputnjik.
Imali su terensku inicijativu, ali su Turci stigli i do drugog gola. I to ponovo preko štopera Demirala, koji je glavom zakucao loptu u mrežu, nadskočivši dvojicu štopera Austrije, posle savršenog centaršuta supertalentovanog Arde Gulera.
Igrao se 59. minut.
Ipak, nije se dugo čekalo na Austrijanci prepolove tu prednost, a strelac je bio Gregorič.
Krenuli su u juriš Austrijanci, imali su šanse preko Arnautovića, ali su Turci uspeli da se odbrane i da im se osvete za poraz iz marta meseca ove godine, kada je u prijateljskom meču bilo 6:1 za Austriju. Mogla je Austrija do izjednačenja u 95. minutu, ali je vanserijskom paradom i odbranom golman Gunok zaustavio loptu koju je glavom uputio Baumgartner.
Pre ovog susreta, Holandija je bez većih problema izašla na kraj sa Rumunijom. Kodi Gakpo je uz Malena poneo epitet igrača utakmice. As Liverpula načeo je Rumune u 20. minutu, da bi do kraja susreta asitrirao rezervisti Malenu kod gola u 83. minutu.
Isti fudbaler postavio je konačnih 3:0 u trećem minutu sudijske nadoknade.