IN4S

IN4S portal

Ukrajinci idu kući – Gruzija pobedila Portugaliju za istoriju i osminu finala

Najveće iznenađenje na Evropskom prvenstvu priredila je selekcija Gruzije koja je savladala Porutugaliju 2:0 i plasirala se u osminu finala. Turska je pobedila Češku 2:1, a prethodno su odigrana dva remija. Slovačka i Rumunija prošle su dalje posle 1:1, dok je Belgiji bilo dovoljno i 0:0 da kući pošalje Ukrajinu.
Gruziji je bilo potrebno čudo i to čudo su i napravili. Uspeli su da pobede reprezentaciju Portugalije i to ubedljivo.
Već u drugom minutu poveli su golom Kvaraskelija, da bi prednost sa bele tačke povećao Mikautadze u 57. minutu, prenosi Sputnjik.

Iako su imali dobrih šansi, Portugalci nisu uspeli da zatresu mrežu kako u prvom tako ni u drugom poluvremenu.
Gruzija je ispisala istoriju samim dolaskom na šampionat, ali sada dodaje još jednu istorijsku stranicu plasmanom u osminu finala.
Sa druge strane Turska se namučila, ali je savlada Češku koja je od 20. minuta igrala sa igračem manje.
U prvom poluvremenu nismo videli golove, a onda u 51. minutu prednost turskom timu donosi Čalhanoglu, međutim Česi sa igračem manje 15 minuta kasnije stižu do izjednačenja.
Činilo se da će tako i ostati, a onda u dubokoj nadokandi heroj Turske postaje Tusun koji postiže gol za 2:1.

Fudbaleri Slovačke i Rumunije meč trećeg kola Evropskog prvenstva završili su rezultatom 1:1. Iako je Slovačkoj i remi igrao ulogu delovalo je da će do pobede protiv Rumunije.
U 24. minutu gol za 1:0 postigao je Duda, ali prednost se nije dugo zadržala.
Već u 37. minutu dosuđen je penal, a sa bele tačke je za izjednačenje pogodio Marin.
S obzirom da je i Slovačkoj i Rumuniji remi odgovarao nismo videli previše atraktivnog fudbala u nastavku pa su tako oba tima slavila sa po jednim golom.
Fudbaleri Belgije i Ukrajine završili su me trećeg kola Evrospkog prvenstva bez golova.
Nisu Belgijanci uspeli da opravadaju ulogu favorita u svojoj grupi, ali su uspeli da obezbede dalji plasman.
Lepe šanse imao je u prvom poluvremenu Kevin De Brujne, dok je u drugom periodu Ukrajina preuzela inicijativu.
U samoj završnici Ukrajinci su imali nekoliko odličnih prilika za gol koji bi ih odveo u nokaut fazu, ali dobro je svoj posao na golu obavljao Kastels.
Na kraju su Belgijanci posle utakmice na kojoj nisu postigli nijedan gol obezbedili dalji plasman.