Unijaćenje Crne Gore je vatikanski projekat, Željko Čurović u „Srpskom sv(ij)etu“
1 min read„Dešavanje oko kapele na Lovćenu vam sve govori o namjerama Vatikana. Austrijska vojska je 1916. godine sa namjerom ušla u Crnu Goru da sruši krov srpstva – Lovćen sa kapelom. Italijani su izvodili manevar 1941. godine sa Ivanovih Korita, cilj je bila obnovljena kapela, koju je obnovio Aleksandar Karađorđević. Zatim 1969. godine izaslanik papin dolazi sa ponudom kod mitropolita Danila Dajkovića nudeći potpuno finansiranje izgradnje mauzoleja, i da se Ozana, katolička svetica sahrani zajedno sa vladikom. Mitropolit je to odbio, ali je imao ponudu otvorenog budžeta, i da će to biti u tajnosti, da Crnogorce prevede u „pravu hrišćansku vjeru“. Komunisti su 1971. godine srušili kapelu i danas imate politiku koja ne dozvoljava da se vrati kapela, jer su produžena ruka Vatikana. A smeta im kada predstavnici Srbije pomažu srpski narod u Crnog Gori“, rekao je za emisiju „Srpski sv(ij)et“ predsjednik Udruženja Srba iz Crne Gore u Srbiji, naglašavajući da je taj projekat unijaćenja Crne Gore stari vatikanski projekat.
On se u emisiji osvrnuo na više istorijskih činjenica, kao i na aktuelnosti koje se iz njih reflektuju:
„U ovom trenutku ne postoji parlamentarna većina u Crnoj Gori. Imate većinu koalicionih partnera, od tri grupacije koje su izašle na izbore. Od 41 poslanika, imate njih 14 koji podržavaju predsjednika Vlade (Zdravka) Krivokapića i 27 poslanika koji su na neki način podržavali manjinsku Vladu na svoju štetu. Vrlo je to paradoksalno. Kada se vratimo unazad, imamo jednu udbašku priču da svakog lidera Srba provuku kroz blato, jer je za njih opasnost srpski korpus da se ne ujedini, jer je to važan faktor za budućnost Crne Gore i regiona“.
U kontekstu slabog odabira lidera koji su na nekim izborima bili izabrani kao vođe srpske liste, podsjetio je na Miodraga Lekića, zatim Mladena Bojanića i na kraju Zdravka Krivokapića, čiji su izbori bili uvijek na štetu tog srpskog bloka, odnosno Demokratskog fronta.
Gost Nacionalne televizije je izrazio duboku razočaranost izglasavanjem Rezolucije o Srebrenici u crnogorskoj Skupštini:
„Zašto po drugi put donose tu Rezoluciju? Imam utisak da nakon svakih izbora koji nešto promijene, neko će pokrenuti pitanje o Srebrenici da propita svakoga novog političara da li je za takvu stvar ili nije. To je smiješno, i nepismeno politički“.
On je prokomentarisao djelovanje predsjednika koalicije URA i djelovanje Vlade:
„Mene to od Dritana Abazovića ne čudi, ali me čudi jedna stvar, jer smo se obradovali njegovom nastupu u izbornoj kampanji, kao nekom ko hoće komšijske i međuljudske odnose, ali ni jednog momenta ne dovodi u pitanje ništa što se tiče Albanaca i na Kosovu i u Crnoj Gori, sve je normalno i civilizacijski da im pomogne; a kada su Srbi u pitanju, ne može ništa. Jedno pitanje za 200 dana: da li je ova Vlada bilo šta uradila u korist srpskog naroda u Crnoj Gori?“.
Željko Čurović je, opet u istorijskom kontekstu, koji je neprekidan, zaključio sledeće:
„Svaki pošten čovjek vidi da je srpski narod odavno određen za odstrel“.
„Imam utisak da građani najviše stradaju od građanističkih i populističkih organizacija. Svi pričaju o civilizacijskim vrijednostima, a vidi se samo jedna laž i zamajavanje građana, ko će da otme više procenata, ko će da ima Vladu… Imate jednog Krivokapića koji kaže : ‘Vi želite samo fotelje’. I to govori čovjek koji je na prvoj fotelji“, rekao je o borcima koji se predstavljaju narodu kao takvi gost Srpskog svijeta.
„U Crnoj Gori je sve nenormalno osim paradoksa, u Crnoj Gori je najnormalniji paradosk“, rekao je Željko Čurović u sklopu priče o tvz. Crnogorskoj pravoslavnoj crkvi, a na pitanje da li je to bio dobar uzor za Aljbina Kurtija.
O reakcijama i djelovanju predsjednika Srbije Aleksandra Vučića je rekao:
„Reakcija predsjednika Srbije je bila blaga. Do prije godinu dana sam imao suprostavljene stavove sa njim,a li u poslednjih godinu dana sam sabrao sve što je radio za Srbe u Crnoj Gori, i nemam šta da komentarišem, nemam moralno pravo da pričam ništa negativno. Jer sve što sam saznao, demantovalo je i mene samog“.
O najavama iz Srbije da će ulagati u Crnu Goru se izrazio afirmativno, ali uz bojazan oko reakcija ondašnjih vlasti:
„Imam pravo da mislim da sve ovo što rade Krivokapić, Abazović i Bečić ima za cilj da iziritira upravo Srbiju, da se ne desi to što su naumile vlasti iz Srbije: da se pomogne ekonomski Crnoj Gori“.
Na kraju je analizirao i izbor mitropolita crnogorsko-primorskog, i reakcije na tok izbora, kao i nepotpisivanje temeljnog ugovora sa SPC u Crnoj Gori, a na pitanje voditeljke Gordane janićijević je rekao i o rektoru Cetinjske bogoslovije:
„Da li se o. Gojko Perović čuva zbog prijateljstva sa Zdravkom Krivokapićem, ne znam. Ne znam da li je on jedan od ključnih ljudi koji su ga nametnuli da bude nosilac liste. Ne bih kritikovao crkvene velikodostojnike“.
Pogledajte cijelo gostovanje na Jutjub kanalu IN4S.
Unijacenje je vjerovatno projekat vatikana ali bacanje u jame i unistenje naroda je engleski projekat.
Mislim da su svi koji su podrzali profu pojeli jedno veliko g…o, ali mislim da to nije najgore jer i dalje imate veliki broj Srba koji ce glasati dps ili dritana jer df isto nista nije napravio godinama nego se samo busaju!!!
Ovo je jedan od jacih teoreticara Srpskog sveta,samo napred drugi puta donesi diple bar da cujemo nesto pametno!
je ovaj gospodin,ako je gospdin?