ИН4С

ИН4С портал

Ватерполисти Србије играће у финалу Олимпијских игара против Хрватске која је победила Мађарску са 9:8 (3:3, 4:2, 2:2, 0:1).

Меч је већим делом био изједначен, а за исход овог сусрета пресудна је била друга четвртина коју су „баракуде“ добиле са 4:2.

Прва четвртина завршена је резултатом 3:3, а трећа 2:2. Мађари су покушали да направе преокрет у последњем периоду, али добили су га са 1:0 што је било довољно само да се ублажи пораз.

На крају су изабраници Ивице Туцака су били на висини задатка и одбили су сваки налет ривала, те тако заказали дуел са „делфинима“ у финалу Олимпијских игара.

Најефикаснији код победника био је Лорен Фатовић са пет голова, пратио га је Лука Букић са два. На другој страни најбољи су били Мартон Јанош и Силард Јаншик са по два поготка.

Подсетимо, меч за златну медаљу у ком се састају Србија и Хрватска на програму је у недељу од 14 сати.

Вреди истаћи да ће то бити окршај актуелног светског и олимпијског шампиона.

Подјелите текст путем:

Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

2 thoughts on “Ватерполо класик у финалу: Србија сазнала с ким игра за злато на Олимпијским играма

1. Sribija moja za nju navijam , ali ako se zlo desi da Hrvati pobijede ok je Balkan je pobedio da svim Sotonima kazu da u jednim zemljama Balkana postoje I postojace dobri sportisti