ИН4С

ИН4С портал

Велика Британија: Карантин од 14 дана за сва лица која долазе у земљу

1 min read
Britanska ambasada

Велика Британија

Лист је навео да ће премијер Борис Џонсон у сутрашњем обраћању нацији рећи да ће сви путници који долазе на аеродроме и луке, укључујући Британце који се враћају из иностранства, морати у самоизолацију на двије седмице.

Према мјерама које ступају на снагу почетком јуна, путници морају да дају на увид адресу на којој ће бити у самоизолацији по доласку у Британију, преноси РТС.

Извор у британској Влади је појаснио како ће ове мјере помоћи да се заштити јавност и да се смањи трансмисија вируса.

Удружење британских аердорома страхује да ће карантин само погоршати штету коју је пандемија нанијела авијацијској индустрији јер људи неће имати вољу да путују и након укидања блокаде.

Карантин не само да ће имати поражавајући ефекат на авијацијску индустрију Британије, већ и на ширу економију – рекла је извршни директор Удружења аеродромских оператера Карен Ди.

Она је додала да, ако Влада вјерује да је карантин медицински неопходан, онда треба да се примјењује селективно пратећи науку.

„Тајмс“ наводи да ће путници из Ирске, острва Ман и Каналских острва /Цханнел Исландс/ бити искључени из карантина, као и возачи доставних возила која допремају основне животне намирнице.

Власти ће проводити контроле на лицу мјеста, а они који прекрше мјере карантина биће кажњени са 1.000 фунти, а могућа је и депортација.

Број жртава ковида-19 у Британији достигао је 31.241.

Џонсон ће сутра најавити наредне кораке у борби против вируса корона након анализе актуелних мјера.

Министар екологије Џорџ Јустис рекао је данас да Џонсон неће најавити никакве драматичне промјене и да ће бити усвојен један опрезан приступ.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Privacy Policy