(VIDEO) „Srpski svijet“ – Slobodan Reljić: Korona kao mehanizam zastrašivanja
“Živimo u projektovanom mračnom vremenu. Kada vidimo kako je organizovano pokrenut mehanizam zastrašivanja naroda koronavirusom i kojim redom su uvođene mere kriznog štaba, zaključujemo da je sve projektovano. Pored toga, imamo niz detalja gde vidimo da se sve ovo radi da bi se pojedinci enormno obogatili” – kaže dr Slobodan Reljić, sociolog i novinar.
Vakcina protiv koronavirusa, odnos lekara prema pandemiji, korona kao unapred isplaniran projekat, američki izbori i politička scena u Republici Srpskoj, teme su emisije “Srpski svijet” u kojoj govori profesor dr Slobodan Reljić, sociolog i novinar.
Reljić ističe da je problem što nas javno ponižavaju i da je ovo što se propagira vređanje inteligencije.
“Čim neko počne da iznosi konkretne činjenice kako je korona jednim delom organizovana propaganda, odmah kažu da su to teorije zavjere. Teorija zavere je sastavni deo zavere. To je jedan neprestani krug i legitiman otpor ljudima koji nam rade iza leđa. Samo zbog njihovog profita ispašta cela planeta” – navodi Reljić.
On smatra da postoje tri ključna cilja projekta koronavirusa i da su to enormne zarade, pretvaranje mase u stado i uništavanje nacionalne države.
“Svaka velika koncentracija moći može samo da bude katastrofalna. Ne može jedan čovek da brine o celoj planeti” – govori Reljić.
Reljić tvrdi da je ovo najveća mašinerija u istoriji propagiranja ideja.
“Istraživanja pokazuju da u svetu ni 50 odsto ljudi ne želi da primi vakcinu. Vakcina sada postaje predmet razdora, a trenutno su sve države u velikom dugu” – kaže Reljić.
Reljić smatra da su se američki izbori završili tako što je sada svima jasno da je Amerika duboko podeljena zemlja.
“Kad ne možete da vladate sobom, teško ćete i drugima. Amerika je uvek važila za demokratsku državu, a sada je to obesmišljeno. Ona je najbogatija država na svetu sa najviše beskućnika i to mnogo govori o Americi” – objašnjava Reljić.
Većina spoljnopolitičkih odluka će da budu u funkciji potrebe da se prikrije unutrašnji raspad, a to, kako kaže, vodi u manje ratove sa velikim rizikom da se proširi u veliki rat.
“Veliki narod ne može da živi sa malim ambicijama. Veliki narod ima velike ambicije” – zaključuje Reljić.