ИН4С

ИН4С портал

(ВИДЕО) Запад нуди једино деструкцију, Игор Ивановић и Никола Врзић у „Српском св(иј)ету“

Запад је одабрао да његов бог буде новац. Запад више нема шта да понуди, он само нуди породичном човеку декаденцију и деструкцију породице

„Америка никада није ни била ван Европе, да би се сада враћала. Америка је сувише озбиљно организована држава која има своје људе у свим структурним деловима европске политике, тако да је увек тежила ка томе да је Европа једино и само амерички протекторат. Запад сада смисао не тражи у идеологији, него у квазиидеологији, а у то спада хомосексуализам, хермафродитизам, родна равноправност… Оног момента када се потроши идеја велике идеологије, долази се у мртви угао бесмисла и поставља се питање шта даље. Запад је одабрао да његов бог буде новац. Запад више нема шта да понуди, он само нуди породичном човеку декаденцију и деструкцију породице“, рекао је у емисији Српски св(иј)ет писац Игор Ивановић који је уверен да ће Америка остати у Европи са једним јединим циљем, а то је можда чак и разарање православља, јер је мржња према православљу на патолошком нивоу.

А коментар на тренутну политичку сцену, на чијем је трону Џо Бајден, којом у неком правцу манипулишу и сами медији, дао је новинар листа „Печат“ Никола Врзић. „Медији у Америци су пропагандна машинерија, која ради у корист те империјске државе. Систем са којим смо суочени, нисмо раније препознавали јасно, а сада можемо сасвим јасно да видимо да у тој држави нема ни Д од демократије, што се дало видети и на изборима. Мислим да ће Европа моћи да каже НЕ Американцима, али нисам оптимиста партнерства између Америке и Европе. У том друштву се дешава нешто што не би требало да се дешава у здравом друштву“, истиче Врзић, али и додаје да је друштво у Америци сада без кочнице, односно да власници капитала хоће да имају све више и да је одавно почело пљачкање сопственог становништва.

Ивановић је за Бајдена рекао да то чак није ни сотона, већ једна најобичнија карикатура која психички не може да изнесе ментално улогу која му је додељена на једноставан начин, јер су избори у Америци били крајње смешни и перфидни, а уједно су представили слику праве крађе избора у историји, а Ивановић закључује да је то гора крађа него док је Милошевић био на власти. Наиме, Бајден се бавио правосуђем, те жалбе везане за изборе у Америци нису могле да се уваже. „Америком влада једна врста глумачког лобија. Ту нема више ученог живота, не верује се у систем. Нема велике државе без идеологије, а у Америци се верује само у материјално“, додаје писац и коментарише утицај тренутне ситуације у Америци на православље, те истиче да су хришћани сада прогнани у свим државама од стране запада, као и то да је највећи геноцид у историји човечанства починио управо запад.

Неминовно је да је западу главни трн у оку „српски свет“ где год он живео. „Србија и Република Српска су највећи проблем, односно српски народ на Балкану, јасно је ако посматрамо из овог угла разлог дешавања оног у Црној Гори. Њихова жеља је да расцепају српски народ, као и то да Србија призна лажну независну државу Косово. Очигледно је да треба склонити прво Србију, па све остало. Можда схватају да су ударили у зид, па покушавају нешто са именовањем високог представника Шмита у Босни, отуда Младић, отуда Сребреница, отуда рушење цркве у Коњевић пољу. Покушавају да иду на сламање Републике Српске“, наводи новинар „Печата“, који врло јасно ставља до знања да је укупна замисао запада потпуно јасна и да се чита као шпил отворених карата.

Циљ запада је јасан што се тиче српства и православља, па управо зато на лукав начин намећу своје ставове и своје принципе једној Србији, а најбољи пример за то јесте накарадни закон о језику који је некоме пре обећан и давно припреман. „Гордана Чомић је најмаргиналнији политичар. Срамота је да неко постане министар после доживљавања политичког дебакла. Кваримо сопствени језик без икаквог интереса“, истиче Ивановић.

Јасно је да су се мишљења оба госта у већини тема подударала, а један од закључака везан за закон о родној равноправности јесте да је то вређање интелигенције, као и то да српска православна црква коначно добија један друштвени утицај што је потврдила величанствена спасовданска литија која је засијала улицама белог града.

Прочитајте ЈОШ:

Срби су били хришћани пре Ћирила и Методија, Марко Алексић у „Српском св(иј)ету“

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Privacy Policy