ИН4С

ИН4С портал

„The Wall“ Роџера Вотерса вечерас у Арени

1 min read

rodzervoters

Роџер Вотерс, који ће са аудио-визуелним спектаклом „The Wall“ гостовати вечерас од 19.30 у Комбанк Арени у Београду, тренутно је једини концертно активни члан групе „Пинк Флојд“ – једне од комерцијално најуспешнијих и музички најутицајнијих у историји популарне музике.

„Пинк Флојд“ су без Роџера Вотерса – који је групу напустио 1985. године – последњи пут били на турнеји 1995. године, а последњи пут су заједно свирали 2005. године на манифестацији „Live 8“. То је уједно био концерт њиховог уједињења са Вотерсом с којим су били у свађи.

Гитариста Дејвид Гилмор је неактиван од 2010. године, и прате га приче да се повукао. Бубњар Ник Мејсон је последњи пут свирао на затварању Олимпијских игара у Лондону 2012. године. Оригинални гитариста Сид Барет и клавијатуриста Ричард Рајт преминули су 2006. и 2008. године.

Британски бенд никада није свирао у Србији, а Вотерс у њу доводи спектакл „The Wall“, настао према истоименом бестселер албуму „Пинк Флојда“ из 1979. године. Током концерта, између публике и Вотерсових музичара постепено ће се градити зид од картонских цигала висок 11 и дугачак 72 метра. Тај симбол отуђења ће на крају бити срушен.

Вотерс, који је у Другом светском рату изгубио оца на бојном пољу и уградио део те трауме у „The Wall“, важи за једног од најистакнутијих антиратних активиста и хуманитараца међу рок музичарима.

У соло композицији „Each Small Candle“, која је била инспирисана репортажом из рата на Косову, Вотерс је опевао српског војника који је напустио строј у јединици да би указао помоћ рањеној Албанки.

Како су „Пинк Флојд“ престали да свирају, Вотерс је почетком прошле деценије испливао у први план са својом „In The Flesh“ турнејом, на којој је поред својих соло песама с поносом свирао најславније композиције свог ранијег бенда. Са новом, трогодишњом „The Wall“ турнејом, поново је у самом врху концертног бизниса.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Privacy Policy