ИН4С

ИН4С портал

За тужиоца, Јелену Протић, не важи претпоставка невиности: Ако си свештеник СПЦ или Србин, одмах идеш у притвор

1 min read
У одбрани свог режима против Српске православне цркве и вјерујућег народ, Демократска партија социјалиста, односно, Мило Ђукановић, упрегао је читав државни механизам.

Фото: It was very unpleasant / Psalam 118

У одбрани свог режима против Српске православне цркве и вјерујућег народ, Демократска партија социјалиста, односно, Мило Ђукановић, упрегао је читав државни механизам.

Поред сад већ „легендарног“ НКТ и његових сулудих и парадоксалних мјера, углавном, уперених против Митрополије и Епархија СПЦ, ударну иглу режима чине и државна тужилаштва у Црној Гори.

Тако смо протеклих мјесеци и ових дана свједоци незаконитих поступања и кршења норми Законика о кривичном поступку, почињених од не малог броја тужилаштва. Ти примјери се најбоље огледају у експресном и незаконитом одређивању тужилачког задржавања до 72 сата, углавном свештеницима који су, претходно позивани у полицију да дају обавештење или изјаву у својству грађана.

Стручна правна јавност је, малтене јединствена у ставу, да оваква поступања тужилаца представља класично правно насиље.

И међу тим „војницима“ ДПС-а, опет се издвајају појединци, који желе да своју лојалност докажу по било коју цијену, газећи струку и етику. Тако је у фокусу јавности доспјела и тужилац у Основном државном тужилаштву – Јелена Протић.

Притвор за свештенике

Подсјетимо, Протић је, без икаквог правног основа,  одредила задржавање до 72 сата свештеницима Мирчети Шћепановићу и Жељку Ћалићу. Она је као разлог за задржавања навела могућност понављања кривичног дјела.

Дотична је, и поступајући тужилац, по кривичној пријави Стева Вучинића, секретара распопа Мираша Дедејића и његове НВО,  коју је поднио против митрополита Амфилохија, због прославе Светог Василија Острошког у манастиру Острог, 12. маја ове године.

„случај“ Јелене Протић

Како незванично сазнаје наш портал, тај предмет, је био распоредом послова ОДТ,  распоређен код другог тужиоца, али, Јелена Протић је преузела исти.

Протић се истакла се у неколико случајева против функционера Демократског фронта почевши од случаја из 2016. године који је вођен против Николе Бајчетића. Он је осуђен на три мјесеца затвора пресудом судије Жељке Јововић због покушаја да спријечи полицију да уклони шаторе испред Скупштине 2015. године. Лојалност режими, Протић је потврдила и у случају Милана Кнежевића у којем је лидер Демократске народне партије осуђен на седам мјесеци затвора пресудом судије Горана Ђуковића.

Ковачевић: Изабрати да своје име упишеш у историју на такав начин је заиста тужно

Портпарол Нове српске демократије Марко Ковачевић, каже да је очигледно је да режим има људе у судству и тужилаштву који су специјализовали прогон оних људи које режим означи као своје противнике.

Марко Ковачевић

„Од 2015. године режим је почео са криминализацијом својих главних политичких противника из редова ДФ-а. Сада, када је нажалост постало нормално хапсити политичке противнике, режим је кренуо у нову фазу у којој се жели криминализовати кроз хапшења и привођења и СПЦ, њене владике и свештеници. То је оно што ни по коју цијену не смије постати нормална ствар. Константа у тим процесима је Јелена Протић која је учествовала и у прогону и покушају криминализације нас из ДФ-а као политичких противника режима и која сада учествује у прогону и криминализацији нашег свештенства. Изабрати да своје име упишеш у историју ове земље и народа на такав начин је заиста тужно и жалосно, казао је Ковачевић за наш портал.

Дебело наплатила свој рад

Да рад тужитељке Протић није остао незапажен показује и увид у њен имовински картон. Тако је Јелена Протић на дан 30. марта 2016. године у имовинском картону пријавила плату у износу од 1.108,00 евра,половину власништва над станом и гаражом, да би након њеног ангажовања у случајевима против функционера Демократског фронта и њена имовина била значајно увећана.

Јелена Протић, пријављени приходи

Тако, Јелена Протић данас у свом имовинском картону осим тужилачке плате у износу од 1.169,00 евра посједује стан од 42 квадрата, половину власништва над станом од 174 квадрата и половину гараже. 

Јелена Протић, непокретна и покретна имовина

Интересантно је да се у имовинском картону тужитељке тек 2020. године појављује позајмица у износу од 20.000,00 евра коју је добила на крају 2017. године, у вријеме кад је њен рад против функционера ДФ-а био у пуном замаху.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

3 thoughts on “За тужиоца, Јелену Протић, не важи претпоставка невиности: Ако си свештеник СПЦ или Србин, одмах идеш у притвор

  1. Prezir, ignorisanje ,a kad dođe vrijeme otkaz i suđenje. Ovakve osobe ne zaslužuju ništa više ali se njihova imena ne smiju zaboraviti. Svaka institucija ima svog Koprivicu i svog Dakovića,a ona je dakovićka tužilaštva.

    34
  2. Јелена Протић… мислим да би за њу било адекватније презиме Фратовић

    41

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

https://g.ezoic.net/privacy/in4s.net