ИН4С

ИН4С портал

Западни медији: Политика Будимпеште изазива све више страховања у Бриселу

1 min read

Виктор Орбан; фото: Андреа Александру

Политика мађарског премијера Виктора Орбана изазива све више страховања у Европској унији због пријатељских односа Москве и Будимпеште, пише британски лист „Гардијан“, позивајући се на високо рангиране европске чиновнике.

„Недавни сусрет Орбана с Путином у Пекингу и то што је мађарски премијер упоредио Европску унију са Совјетским Савезом изазива страховање можемо ли и даље да верујемо тој земљи као свом савезнику и партнеру“, изјавио је један од европских дипломата.

Према његовом мишљењу, несугласице с Мађарском ће се и даље продубљивати и довести у питање могућност доношења одлука о важним стратешким питањима.

У Европској унији, како наводи лист, расте изолованост Мађарске, која није потписала ратификацију чланства Шведске у НАТО-у, што негативно утиче на безбедност свих савезника.

Један од мађарских политичара рекао је за лист да постоји осећај неизвесности у вези са будућношћу у тој земљи.

Како преноси „Гардијан“, Орбан има још „кечева у рукаву“, јер Мађарска председава Савету Европске уније у другој половини следеће године.

Ове седмице је шеф европске дипломатије Жозеп Борељ изјавио да Мађарску нико не задржава у Европској унији, одговарајући на то што је Орбан ЕУ упоредио са „совјетском окупацијом“.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

1 thoughts on “Западни медији: Политика Будимпеште изазива све више страховања у Бриселу

  1. Има ли неког од српских политичара, који би замолио Орбана да повуче признање независности КиМ? Ако га нико досад није питао, зашто није, ако га је питао, зашто није то урадио? Кад се Орбан овако “ замијера“ глобалистима због Русије и рата у Украјини, што би му било тешко да им се још мало замјери и по питању Србије и КиМ? А онда кад овако блокиран Шведску у покушају њеног уласка у НАТО, зар га нико од „умних“ српских политичара није могао замолити да тако блокира и улазак Црне Горе у НАТО, барем да су се грађани референдумом изјаснили о приступању НАТО савезу?

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

https://g.ezoic.net/privacy/in4s.net