ИН4С

ИН4С портал

Зашто ћути Тужилаштво: Гдје су „нестале“ непријављене трансакције Ћоћа Бећировића и Весне Меденице

1 min read
Medenica

Бећировић и Меденица

Иако су се својски потрудили да сакрију, тада отворени сукоб унутар ДПС врхушке, те да избалансирају „чувени“ рат на релацији, Зоран Ћоћо Бећировић против специјалног државног тужиоца Миливоја Катнића, поставља се питање, зашто је „независно тужилаштво“ заборавило да покрене поступак против приведеног Бећировића, као и да Меденица објасни све о непријављеној финансијској трансакцији са контраверзним бизнисменом.

Да се подсјетимо:

Прво је предсједница Врховног суда преко свог кућног и пословног пријатеља Зорана Ћоћа Бећировића, користећи портал чији је Бећировић власник, отпочела медијску кампању против злоупотреба и (не)рада Миливоја Катнића о чему је наш портал раније писао.

Затим је Катнић узвратио ударац пласирајући у њему блиским медијима документацију о пословним везама Весне Меденице и Зорана Ћоћа Бећировића. Посебну пажњу представника Европске комисије у Црној Гори је изазвало објављивање уговора о купопродаји земљишта у власништву Весне Меденице које је она продала Бећировићу, по најмање десетоструко већој цијени, у износу од 150 000 евра, а које није пријавила у свом имовинском картону.

Наиме, у јеку афере “Курир” и објављивања телефонских разговора Душка Кнежевића и секретара у ВДТ-у Нена Вујошевића, Весна Меденица, како смо тада писали, преко своје куме Жељке Јововић, коју је поставила за предсједницу Основног суда, доставља медијима извод из казнене евиденције за Миливоја Катнића и Зорана Лазовића, у којем јасно пише да су њих двојица правоснажно осуђени давне 1983. због насилничког понашања. Тако је уствари предсједница Врховног суда послала поруку јавности да су Миливоје Катнић и Зоран Лазовић недостојни обављања високих функција у тужилаштву и полицији. Штавише, објављивањем извода из казнене евиденције доводи се у питање законитост избора Миливоја Катнића за ГСТ-а 2015. године и готово извјесно зауставља свака могућност његовог реизбора 2020.

Миливоје Катнић тада крајем 2019. године спектакуларно приводи Зорана Ћоћа Бећировића због “пријетњи вјештаку грађевинске струке.” Овај чин хапшења Миливоје Катнић дојављује једном броју медија са којима блиско сарађује још из времена “државног удара”, и тако отпочиње јавни рат са предсједницом Врховног суда. Одмах након што се Миливоје Катнић прогласио ненадлежним у случају Зорана Ћоћа Бећировића, породични и пословни пријатељ Весне Меденице саопштењем за јавност објашњава генезу сукоба са Миливојем Катнићем.

Порука Ђукановићу

Посебно је  био занимљив дио саопштења у којем Бећировић тврди да се налази под незаконитим мјерама тајног надзора (МТН). Ако су мјере незаконите, то онда значи да трају дуже од шест мјесеци. Али је право питање ко је дојавио Зорану Ћоћу Бећировићу да се налази под МТН? Одговор је више него јасан.

Набрајајући све истраге које СДТ води против њега, Зоран Ћоћо Бећировић је уствари тада послао поруку Милу Ђукановићу да је и он спреман попут Душка Кнежевића, да се одметне у хајдуке, с тим што би он своје јатаке потражио у Москви, а не у Лондону. Тад би вјероватно и он преко Инстаграма почео са објављивањем доказа и фотографија које би додатно уздрмале ионако грогирани црногорски режим.

Довољно би било да Зоран Ћоћо Бећировић објави фотографије са јахте Олега Дерипаске, на којој се налазе Мило Ђукановић, Питер Манк, Брано Гвозденовић, Милан Роћен и Џон Мекејн, некадашњи кандидат за предсједника САД, а које се преко неформалних канала већ дистрибуирају на одређене адресе као знак упозорења.

Такође би Зоран Ћоћо Бећировић могао да објасни шему куповине земљишта на црногорском приморју и сјеверу Црне Горе испод тржишне цијене, која је касније стоструко била продата “стратешким инвеститорима” као својеврстан вид улазнице за могућност инвестирања у држави.

Дакле, поставља се главно питање. Зашто се одједном тако „гласно ћути“ о хаосу, који је  озбиљно пријетио крајем 2019. године и зашто нема поступања надлежних институција у случајевима Бећировић и бивше предсједнице Врховног суда.

Није црногорски ако није српски; илустрација: ИН4С
Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

7 thoughts on “Зашто ћути Тужилаштво: Гдје су „нестале“ непријављене трансакције Ћоћа Бећировића и Весне Меденице

  1. Питајте ви меденицу чији је нови хотел у Кумбору?Злуради језици свашта причају.

    10
  2. Удри Гојко, Бог ти помогао. Ово говедо изиграва паметњаковића и нашао са тобом да се над*ебава Онај стари Гојко би га све ногама у гузицу отпратио до Љевишта, али Богу хвала, доста му је и оволико, ако има што у ону тикву са периком. Ћоћуне, потписуј капитулацију као што су Вељовић и Медојевић, а и неки други, боље ти је. Вади се док си на вријеме.

    30

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *