Железњак поздравља оснивање Уније за војну неутралност Црне Горе
1 min readГенерални секретар руске Думе, Сергеј Железњак, подржао је иницијативу Мировног покрета „Не у рат – не у НАТО“, казавши да ће стварање Уније за војну неутралност Црне Горе бити важан историјски догађај у формирању војне неутралности Црне Горе и региона Балкана у цјелини.
„Поздрављам оснивање Савеза за војну неутралност Црне Горе као важног историјског догађаја у формирању војне неутралности Црне Горе и региона Балкана у цјелини. Ово је само један корак у реализацији плана да свака држава југоисточне Европе буде неутрална, јер НАТО експанзија на Балкану је изгубила сваку здрав разум и сврсисходност„, истакао је Жељезњак.
Он је напоменуо да је серија терористичких напада у јулу у Француској, Белгији и Њемачкој, од којих су последице биле десетине мртвих и стотине рањених цивила јасно показала да да НАТО није у стању да обезбиједи сигурност за Европљане. „Посебно на Балкану, гдје постоји повећане етничке и вјерске тензије, НАТО није у стању да буде гарант мира и стабилности, и нема ту заштнитичку улогу јер је као агресор започео рат против Југославије“, додаје Жељезњак.
Према његовим ријечима, стабилност у свијету, у Европи, укључујући Балкан, само ће разумијевање међународне безбједности и међусобна сарадња неутралних држава бити у стању да обезбједи, као и ефикасну борбу против тероризма, екстремизма и других савремених изазова и пријетњи.
Железњак је изјавио да има одличну сарадњу са Новом српском демократијом и Демократском народном партијом Црне Горе.
„Ми врло добро знамо какве огромне напоре врше Сједињене Америчке Државе и НАТО власти да преко својих агената утичу да се Црна Гора укључи у НАТО против воље свог народа. У овом случају, акције појединих црногорских политичара, уз подршку из иностранства, заговарају анти-руску кампању и фокусирају се на погоршање односа Русије и Црне Горе. Међутим, Русија је увијек подржавала и подржава народ Црне Горе и жели јој слободу у свом настојању да одреди своју будућност“, закључио је Железњак.
Унија има за циљ да уједини напоре водећих црногорских политичара, јавних и вјерских лидера, медија, умјетника и предузетника у земљи како би се спријечило присилно увлачење Црне Горе у НАТО и да реализује концепт војне неутралности црногорске државе.
Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:
Kad taj mirovni pokret planira početi skupljati potpise građana CG za održavanje referenduma o ulasku u NATO.Za mene vrijedi ona narodna:“Pas koji laje ne ujeda“.
Inicijjativa Mirovnog pokreta dala je ovom narodu nadu da se ipak može pitati u kakvoj državi i kakvom državnom uređenju građani žele da žive. Da se više ne osjećamo kao taoci, da ova Unija uspije, ima podršku cijelog naroda Crne Gore i onih koji su hrabri da to kažu i onih koji ne smiju da to kažu
Режимска власт неће се ни почешат због овога. Ући ћемо у НАТО мимо наше воље, али само храбро
Bravo! Nova podrška! Po prijateljima ideje se vidi i kakva je ideja, kao što se i po Đukanovićevim prijateljima vidi izrazit put u propast.
Кад би ово успјело, Црна Гора би коначно заузела један здрав правац и кренула правим путем а не путем свој сопствене пропасти, бруке и затирања.
Велико је охрабрење подршка из Думе, да знамо да нисмо сами у овој борби, иако је ова борба само наша јер се нико за нашу слободу не може изборити осим нас