IN4S

IN4S portal

Zvezda na generalnoj probi – odličan 5!

Ako se po Fiorentini dan poznaje – Zvezda je spremna za Ligu šampiona. Srpski prvak je demolirao italijanskog prvoligaša na „Marakani“ pred blizu 37.000 gledalaca, na generalnoj probi uoči starta nove sezone sa 5:0. Svih pet golova pali su u prvom poluvremenu.

Očajni gosti uspeli su da ublaže poraz i donekle poprave utisak u drugih 45 minuta, nakon što su bili razbijeni u uvodnih 27 minuta duela na našem najvećem stadionu.

Oni su verovatno shvatili ovaj meč kao prijateljski, jer su na početku priprema, dok je ekipa izraelskog stručnjaka Baraka Bahara ušla u meč kao da igra važnu evropsku utakmicu i to se odrazilo na rezultat.

U takvoj atmsferi Zvezda je zgromila Fiorentinu, a sa pet golova za 18 minuta učinila da ovaj duel podseti na neki od prošlogodišnjih u Superligi protiv nedoraslih protivnika. Olanjinka dva puta, Kraso, Ivanić i Bukari iz jedanaesterca bili su strelci za crveno-bele.

Gosti rastrzani i nemoćni, Luka Jović odsečen i bezopasan, a golman domaćih Glazer je ukrotio sve bezopasne udarce gostiju. Zvezda je lako mogla da da sedam ili osam u prvom poluvremenu, ali su stativa i sreća sačuvali mrežu očajnog golmana Teraćijana.

U drugom poluvremenu gledali smo reviju izmena na obe strane i nezanimljiv fudbal.

Nikola Milenković je dobio priliku u redovima gostiju, a Barak Bahar na drugoj strani ubacio u igru mlade snage u vidu Nedeljkovića, Šljivića, Lekovića, Kabića, Lučića, ali bez preterane opasnosti po gol rivala.

Nema šta, Zvezda je bila večeras kvalitetna, uigrana i motivisana, jedini „problem“ je što do početka Lige šampiona ima još mesec i po dana. Za ovo što su crveno-beli prikazali večeras može se reći samo – odličan 5!