IN4S

IN4S portal

Zvezda od ponora do oblaka: Nedovićeva NBA partija presudila debitantu Evrolige

1 min read

Košarkaši Crvene zvezde gostovali su sinoć debitantu Parizu u prvom kolu Evrolige i zabeležili su jako tešku, ali izuzetno slatku pobedu – 80:77.

Najvažniji igrač bio je Nemanja Nedović koji je pogodio sve što je bacio ka košu, odigrao jednu od najboljih partija u karijeri i time doneo veoma važnu pobedu na startu sezone u Evroligi!

Ubacio je 21 poen. Odigrao je savršen meč i definitivno napravio prevagu. Da njega nije bilo, Zvezda bi bila u velikom problemu. Ubacio je čak pet trojki.

Crveno-beli su igrali ovaj duel bez Miloša Teodosića (suspenzija), Jago Dos Santos je igrao dosta loše pa je zbog toga Zvezda i gubila na poluvremenu.

Ipak, kada je trener Janis Sferopulos našao pravu formulu i postavu, sve je došlo na svoje, pa je Zveda napravila preokret. I na kraju slavila u penal završnici. Kenan je pogodio najvažnije šuteve na kraju.

Hifi je mogao da preokrene u poslednjem napadu, ali je promašio. Utisak je da nije ni šutnuo na vreme i tako je Zvezda obezbedila trijumf.

Pored Nedovića, dobro su se pokazali i Ajzea Kenan sa 12 poena, Nikola Kalinić i Miler Mekintajer sa po devet datih poena. Kod domaćina je najefikasniji bio Šorts sa 16 poena.

Zvezda je dobro otvorila meč, povela je 12:4. Pariz je došao je do kraja prve četvrtine uspeo da napravi preokret i tu deonicu završi rezultatom 18:17. Početkom druge četvrtine Pariz i Zvezda su se smenjivali u vodstvu. Zvezda je na pet minuta do kraja poluvremena vodila 30:26. Domaći tim od tog trenutka pravi seriju 17:5 i na poluvreme odlazi uz prednost od 43:35.

Pariz je na početku treće četvrtine povećao prednost koja je u jednom trenutku bila „plus 13“ (53:40), a potom crveno-beli prave seriju 11:0. Na kraju treće četvrtine bilo je nerešeno 58:58.

Zvezda je tokom poslednje četvrtine održavala minimalnu prednost, koju je uspela da sačuva do kraja utakmice.

Crveno-beli će 9. oktobra u drugom kolu dočekati Baskoniju, pre toga će u nedelju gostovati Splitu u trećem kolu ABA lige.

Pariz će u drugom kolu igrati protiv Milana.