IN4S

IN4S portal

Zvezda odigrala egal sa Barsom: Posle teške borbe, Barselona slavila u Beogradu nakon produžetaka

1 min read

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su od Barselone 98:94 nakon produžetaka u četvrtom kolu Evrolige.

Fantastično otvaranje utakmice na obe strane, pogađale su ekipe sve u prvih nekoliko minuta. Kevin Panter se istakao odmah na početku sa šest poena, dok mu je na drugoj strani odgovarao Nikola Kalinić.

Rezultatska klackalica je bila tokom prvih 20 minuta utakmice, ipak Zvezda na poluvreme odlazi sa prednošću i to neverovatnom trojkom u poslednjoj sekundi Milera Mekintajera. On je pogodio preko ruke i obezbedio tri poena viška aktuelnom šampionu ABA lige pred petnaestominutnu pauzu.

Treća deonica je delovala da ide u dobrom smeru za Zvezdu. Imali su crveno-beli na tri minuta do kraja četvrtine čak devet poena prednosti, međutim Brizuela pogađa neke jako bitne šuteve i nakon rezultatskog egala 19:19, izabranici Janisa Sferopulosa ulaze u poslednji period sa tri poena viška.

Poslednja deonica je bila prava ratnička košarka, sjajno su funkcionisali napadi na obe strane, što je rezultovalo da se ode u produžetak. Panter je prvo pogodio za prednost Barselone, da bi zatim Jago solo prodorom izborio produžetak.

U narednih pet minuta, nekadašnji kapiten Partizana je bio heroj Katalonaca, pošto je pogodio nekoliko bitnih šuteva, pa i poslednji poen na meču je bio njegovo delo.

U pobedi Barselone najefikasniji je bio upravo Panter sa 26 poena, dok ga je pratio takođe nekadašnji igrač beogradskih crno-belih Jan Veseli. U Zvezdi najbolji je bio Jago sa 23, dok ga je pratio Nikola Kalinić sa 19 poena.