IN4S

IN4S portal

Zvezda pala u Splitu – novi poraz šampiona u ABA ligi

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u trećem kolu ABA lige od Splita rezultatom 85:78. Posle tesnog trijmfa na startu Evrolige u Parizu, usledio je drugi poraz aktuelnog šampiona u regionalnom takmičenju.

Imali su košarkaši Crvene zvezde posle pobede nad Parizom u Evvroligi da u meč protiv Splita uđu puni samopouzdanja, ali je sa druge strane stigao odgovor.

Odličnu prvu deonicu igrali su košarkaši domaćeg tima dok jsu crveno-beli pokušavali da dođu makar do izjednačenja, ali im nije polazilo za rukom.

U prvom delu druge deonice Zvezda je delovala ubedljivije, uspeli su da preuzmu vođstvo i da na pauzu odu sa rezultatom 39:37, ali bio je to samo početak drame.

Posle nešto sporije uvertire u treću četvrtinu Dobrić je započeo seriju Zvezdinih trojki, međutim nije to donelo ubedljivo vođstvo je Split nije odustajao. U samoj završnici upornost domaćeg tima se isplatila jer su stigli do novog izjednačenja.

Na startu poslednje deonice Split je prešao u vođstvo, a crveno-beli bili su bez poena čak tri minuta.

Na četiri minuta do kraja važnu ulogu imao je Jago koji je najpre pogodio trojku za egal, a potom doneo i poene za vođstvo crveno-belih. Nije Zvezda uspela da je sačuva jer je usledila serija protivnika od 8:0!

Imao je Split Zicer za plus 9, ali nakon što Šorter nije iskoristio tu šansu Zvezda se probudila i smanjila razliku na četiri poena.

Ipak, grešili su crveno-beli u ključnim momentima i tako presudili sami sebi u završnici meča i penal završnici, te je Split slavio rezultatom 85:78.

Nemanja Nedović bio najefikasniji akter u redovima Crvene zvezde sa 16 poena, Dobrić je ubacio 14. S druge strane, Škara i Šorter, ubacili su 16, odnosno 15 poena i bili najzaslužniji za trijumf hrvatskog tima.