Звезда за титулу, Партизан за Европу
1 min read![](https://www.in4s.net/wp-content/uploads/2015/06/Crvena-zvezda-logo-1.jpg)
Црвена звезда
Мечевима 35. кола наставља се такмичење у Суперлиги Србије, а шампион Црвена звезда од 18 часова има прилику да побједом над екипом Младости из Лучана на свом терену дође до нове титуле и пришије трећу звјездицу на свој грб.
Партизан у исто вријеме игра на свом терену против крушевачког Напретка веома битан меч у борби за мјесто које води на европску сцену.
Црвено-бијели, који су од почетка првенства на челу табеле, имају прилику да новом побједом и званично ријеше питање првака државе.
Екипа Владана Милојевића има 51 бод (након дијељења), што је шест више од другопласираног Радничког. С обзиром да су уз ово данашње, преостала још два кола до краја шампионата, три бода у мечу са Лучанцима најтрофејнијем српском клубу обезбједила би нову, 30. титулу у историји.
![vladan-milojevic](https://www.in4s.net/wp-content/uploads/2017/07/vladan-milojevic-nnegovanovic.jpg)
„Битно је да одиграмо добру утакмицу против квалитетног противника, да публика дође у што већем броју и, ако да Бог, да крунишемо сезону титулом сјутра. То нам је циљ, за то смо се борили, трудили и радили свих годину дана. Рекли смо још на почетку колико нам је важно да освојимо титулу„, рекао је стратег тима из Љутице Богдана у најави меча.
У исто вријеме (18.00 ч.) кад се на стадиону „Рајко Митић“ буде играо меч који може одлучити првака, у комшилуку у Хумској Партизан ће играти против Напретка из Крушевца и тражити нове важне бодове у борби за мјесто које води у квалификације за Лигу Европе.
Важност меча истиче и тренер црно-бијелих Саво Милошевић.
„Још једна јако битна утакмица за нас у овом мини циклусу. Прва је прошла добро против Лучана (2:1) и очекујем исти однос, исту борбу и жељу и против Напретка. Да не причам о важности, да се не понављам, свака утакмица за нас до момента док не обезбједимо Европу је јако битне„, рекао је Милошевић.
![Partizana](https://www.in4s.net/wp-content/uploads/2019/03/sp-savo1_620x0.jpg)
У осталим мечевима плеј-оф групе Раднички у Нишу дочекује Војводину, док Чукарички игра са новосадским Пролетером. И ова два меча почињу у 18 часова.
У плеј-аут групи од 16 сати играју: Бачка – Рад, Динамо Врање – Земун, Вождовац – Мачва и Спартак Суботица – Радник Сурдулица, преноси ртс.
Прочитајте још:
![](https://www.in4s.net/wp-content/uploads/2022/10/0-02-05-b923b1b69720421610be1c8886d9aa3e5785fb2405d1260129ec99b6cc5feec9_a42cea59ea42f009-1024x105-1.png)
Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:
![](https://www.in4s.net/wp-content/uploads/2020/11/IN4S-Viber-komjuniti-300h50-a.jpg)
![](https://www.in4s.net/wp-content/uploads/2020/11/IN4S-Telegram-komjuniti-300h50-a.jpg)