Лига Европе: Партизан испустио 2:0, и изгубио!!!

У 21.00 час, пред празним стадионом фк Партизана, београдски ”црно-бели” играју утакмицу другог кола групне фазе Лиге Европе против лидера и фаворита своје групе, украјинског Динама из Кијева. С обзиром да је украјински тим, препун интернационалаца, фаворит у овој утакмици, и да се игра пред празним трибинама ( због казне које је УЕФА изрекла партизановним навијачима ), - велики би успјех био да Партизан у овом мечу остане непоражен.

У 21.00 час, пред празним стадионом фк Партизана, београдски ”црно-бели” играју утакмицу другог кола групне фазе Лиге Европе против лидера и фаворита своје групе, украјинског Динама из Кијева. С обзиром да је украјински тим, препун интернационалаца, фаворит у овој утакмици, и да се игра пред празним трибинама ( због казне које је УЕФА изрекла партизановним навијачима ), – велики би успјех био да Партизан у овом мечу остане непоражен.

Изгледа да је позоришна атмосфера на Партизановом стадиону ”умртвила” госте из Кијева, који ни из близа не дјелују као бољи тим. Имали су један зицер, који је спасао голман Стојковић изванредном интервенцијом, – али та шанса је била више посљедица грешке домаћих, него иницијативе Украјинаца. Да је то тако, показали су наредни минути. У 34.мин Ожеговић на додавање Тавамбе, а потом у 42. мин лично Тавамба, на асистенцију Суме 2:0 за Партизан!!!!

У посљедњем минуту првог полувремена умало није дефанзивац Динама, Мађар Кадар, постигао аутогол, али је голман Кијевљана извадио лопту са саме гол-линије.

Почетком другог полувремена однос снага је био исти као и у првом дијелу игре, али је потпуно непотребно играње руком Ожеговића у живом зиду, довело до једанестерца за Динамо!!! Мораеш је, у 54.минуту сигиран са бијеле тачке и то је 2:1 за Партизан

у 68.минуту утакмице, – контра Кијевљана и Бајалски погађа из непосредне близине 2:2!

Услиједио је нестварани пад у игри Партизана, и шансе гостију се само ређале. Стојковић је чинио чуда, бранио и немогуће, али у 85.минуту није било спаса. Бајалски је шутирао јако, – лопта се одбила од пречке, натрчао је стријелац првог гола Мораеш, и постигао гол за коначних 3:2 за госте!