Галијашевић: Србија има бољи потез – враћање проблема КиМ у Савјет безбједности УН
1 min readАутор: Џевад Галијашевић, за „Вести“
Косово без Срба, па тек онда столица у Уједињеним нацијама – основни је циљ Нато-ЕУ-САД, Запада у цјелини.
Терор албанске већине и њихових специјалних безбједносних снага ,је српска свакодневица на Косову. Разним поводима и на цјелом Косову, овај терор је основни смисао политичког дјеловања Запада и његових извршилаца – од Хашима Тачија и браће Харадинај до Аљбина Куртија.
Привидни преговори стварају лажни утисак трагања за мирним рјешењем од стране Запада, али одмах послије сваког састанка, слиједе паравојне и пара’полицијске акције Шиптара.
Истовремено, свједоци смо константног и интензивног понижавања Србије која са тим снагама преговара о међусобној сарадњи и стабилизацији.
Овлаштени представник Србије, Петковић, рексо је да ће размотрити повратак 1000 припадника безбједносно-одбрамбених структура на Косово. То се, наравно, неће десити и то је пријетња која Шиптаре не плаши а код Срба одржава илузију сигурности – државне бриге и заштите коју гарантује Србија.
Нереалан је тај потез јер би он значио сукоб са НАТО снагама а то Србија не жели ни под каквим условима или поводима.
Велике ријечи, које се чују у Брограду, на телевизијама са националним фреквенцијама и по штампаним медијима и таблоидима, треба замијенити конкретним политичким мјерама и одлукама.
А то значи да су компромиси које је Србија учинила и резолуције које је прихватила у Тирани, без имало стварног државног смисла и интереса.
Такве разговоре, са онима који су окупирали Косово а поготово Албанцима, који већ читав вијек спроводе насиље над Србима на Косову, треба прекинути.
Одбацити Бриселски споразум, отказати заказани сусрет нелегалног Куртија са законитим предсједником Србије и прекинути сваку комуникацију са октроисаном, нелегалном структуром и окупационом влашћу у Приштини.
Вратити проблем у Уједињене нације са захтјевом Србије да се Уједињене нације ангажују и да расправе, на хитној сједници, потребу и преузму одговорност за заштиту живота и имовине Срба на Косову и нужности примјене Резолуције Савјета Безбједности УН 1244.
Захтијевати да се територијални интегритет Србије заштити идентичним мјерама и поступцима које је СБ УН учинио на плану заштите територијалног интегритета Украјине.
Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:
Tako je Cestiti Brate GalijaseVicu….
SVaka TI je SVETA…. Vise N(eg)o Srpska….
To nam govori da je gospodin Dževad Galijašević dao najdelotvornije resenje.
Naravno da treba koristiti sve mogucnosti, ali sasvim je jasno da na jednoj strani imamo Ameriku a na drugoj Srbiju i da je ta proporcija nesrazmerna.
Svakome kome bi se Srbija obratila na Zapadu je americki saveznik bez obzira na licni stav.
Srbija je kako god se okrene na putu velikih sila i ne moze nikako da izbegne pritisak interesa velikih sila.
Rezolucija 1244 UN na koju se poziva KFOR je doneta uz saglasnost Saveta bezbednosti UN, a znamo koje su zemlje clanovi Saveta bezbednosti UN.
Savet bezbednosti UN ima 15 članova i smatra se njegovim najmoćnijim telom, u kojem su Kina, Francuska, Rusija, Velika Britanija i Sjedinjene Američke Države stalne članice sa pravom veta.