Galijašević: Srbija ima bolji potez – vraćanje problema KiM u Savjet bezbjednosti UN
1 min readAutor: Dževad Galijašević, za „Vesti“
Kosovo bez Srba, pa tek onda stolica u Ujedinjenim nacijama – osnovni je cilj Nato-EU-SAD, Zapada u cjelini.
Teror albanske većine i njihovih specijalnih bezbjednosnih snaga ,je srpska svakodnevica na Kosovu. Raznim povodima i na cjelom Kosovu, ovaj teror je osnovni smisao političkog djelovanja Zapada i njegovih izvršilaca – od Hašima Tačija i braće Haradinaj do Aljbina Kurtija.
Prividni pregovori stvaraju lažni utisak traganja za mirnim rješenjem od strane Zapada, ali odmah poslije svakog sastanka, slijede paravojne i para’policijske akcije Šiptara.
Istovremeno, svjedoci smo konstantnog i intenzivnog ponižavanja Srbije koja sa tim snagama pregovara o međusobnoj saradnji i stabilizaciji.
Ovlašteni predstavnik Srbije, Petković, rekso je da će razmotriti povratak 1000 pripadnika bezbjednosno-odbrambenih struktura na Kosovo. To se, naravno, neće desiti i to je prijetnja koja Šiptare ne plaši a kod Srba održava iluziju sigurnosti – državne brige i zaštite koju garantuje Srbija.
Nerealan je taj potez jer bi on značio sukob sa NATO snagama a to Srbija ne želi ni pod kakvim uslovima ili povodima.
Velike riječi, koje se čuju u Brogradu, na televizijama sa nacionalnim frekvencijama i po štampanim medijima i tabloidima, treba zamijeniti konkretnim političkim mjerama i odlukama.
A to znači da su kompromisi koje je Srbija učinila i rezolucije koje je prihvatila u Tirani, bez imalo stvarnog državnog smisla i interesa.
Takve razgovore, sa onima koji su okupirali Kosovo a pogotovo Albancima, koji već čitav vijek sprovode nasilje nad Srbima na Kosovu, treba prekinuti.
Odbaciti Briselski sporazum, otkazati zakazani susret nelegalnog Kurtija sa zakonitim predsjednikom Srbije i prekinuti svaku komunikaciju sa oktroisanom, nelegalnom strukturom i okupacionom vlašću u Prištini.
Vratiti problem u Ujedinjene nacije sa zahtjevom Srbije da se Ujedinjene nacije angažuju i da rasprave, na hitnoj sjednici, potrebu i preuzmu odgovornost za zaštitu života i imovine Srba na Kosovu i nužnosti primjene Rezolucije Savjeta Bezbjednosti UN 1244.
Zahtijevati da se teritorijalni integritet Srbije zaštiti identičnim mjerama i postupcima koje je SB UN učinio na planu zaštite teritorijalnog integriteta Ukrajine.
Tako je Cestiti Brate GalijaseVicu….
SVaka TI je SVETA…. Vise N(eg)o Srpska….
To nam govori da je gospodin Dževad Galijašević dao najdelotvornije resenje.
Naravno da treba koristiti sve mogucnosti, ali sasvim je jasno da na jednoj strani imamo Ameriku a na drugoj Srbiju i da je ta proporcija nesrazmerna.
Svakome kome bi se Srbija obratila na Zapadu je americki saveznik bez obzira na licni stav.
Srbija je kako god se okrene na putu velikih sila i ne moze nikako da izbegne pritisak interesa velikih sila.
Rezolucija 1244 UN na koju se poziva KFOR je doneta uz saglasnost Saveta bezbednosti UN, a znamo koje su zemlje clanovi Saveta bezbednosti UN.
Savet bezbednosti UN ima 15 članova i smatra se njegovim najmoćnijim telom, u kojem su Kina, Francuska, Rusija, Velika Britanija i Sjedinjene Američke Države stalne članice sa pravom veta.