Гвардиола тврди да су сви против Ситија: Желе да нестанемо са лица Земље!

Pep Gvardiola

Пеп Гвардиола

Пеп Гвардиола, менаџер Манчестер ситија, похвално је говорио о својим играчима после ремија са Арсеналом, истакавши да се налазе у тешкој ситуацији.

Актуелни шампион Премијер лиге је у петом колу одиграо нерешено са највећим ривалом за титулу (2:2), постигавши гол у 10. минуту надокнаде времена.

Гвардиола је узвратио критичарима једног од најбољих тимова на свету.

„Током сезоне можете да кажете: ‘Ово је лоша сезона’. Међутим, неприхватљиво ми је када неко за једну утакмицу напише ‘ово је срамота, катастрофа’. Не то је само 90 минута када је можда противник био бољи“, рекао је Гвардиола коментаришући утакмицу.

„Грађани“ су на свом стадиону одлично почели против „тобџија“, имали су предност од ране фазе утакмице голом Ерлинга Холанда, али је гост преокренуо до полувремена погоцима Рикарда Калафијорија и Габријела.

Арсенал је цело друго полувреме играо са играчем мање због искључења Леандра Тросара, што је Сити искористио тек после више од 100 минута фудбала и дошао до бода поготком Џона Стоунса.

Шпански стручњак сматра да се се користи свака прилика да се нападне његова екипа.

„Имам утисак да сви желе да се овај клуб угаси, да нестане са лица Земље. Мени је жао, али ми смо још увек ту и побеђујемо зато што имамо много више бољих дана него наши ривали“, истакао је Гвардиола.

У Енглеској је у току суђењу Ситију за кршење 80 финансијских правила, а суочавају се и са 35 оптужби да нису сарађивали са Премијер лигом током истраге.