IN4S portal

Gvardiola tvrdi da su svi protiv Sitija: Žele da nestanemo sa lica Zemlje!

Pep Gvardiola

Pep Gvardiola, menadžer Mančester sitija, pohvalno je govorio o svojim igračima posle remija sa Arsenalom, istakavši da se nalaze u teškoj situaciji.

Aktuelni šampion Premijer lige je u petom kolu odigrao nerešeno sa najvećim rivalom za titulu (2:2), postigavši gol u 10. minutu nadoknade vremena.

Gvardiola je uzvratio kritičarima jednog od najboljih timova na svetu.

„Tokom sezone možete da kažete: ‘Ovo je loša sezona’. Međutim, neprihvatljivo mi je kada neko za jednu utakmicu napiše ‘ovo je sramota, katastrofa’. Ne to je samo 90 minuta kada je možda protivnik bio bolji“, rekao je Gvardiola komentarišući utakmicu.

„Građani“ su na svom stadionu odlično počeli protiv „tobdžija“, imali su prednost od rane faze utakmice golom Erlinga Holanda, ali je gost preokrenuo do poluvremena pogocima Rikarda Kalafijorija i Gabrijela.

Arsenal je celo drugo poluvreme igrao sa igračem manje zbog isključenja Leandra Trosara, što je Siti iskoristio tek posle više od 100 minuta fudbala i došao do boda pogotkom Džona Stounsa.

Španski stručnjak smatra da se se koristi svaka prilika da se napadne njegova ekipa.

„Imam utisak da svi žele da se ovaj klub ugasi, da nestane sa lica Zemlje. Meni je žao, ali mi smo još uvek tu i pobeđujemo zato što imamo mnogo više boljih dana nego naši rivali“, istakao je Gvardiola.

U Engleskoj je u toku suđenju Sitiju za kršenje 80 finansijskih pravila, a suočavaju se i sa 35 optužbi da nisu sarađivali sa Premijer ligom tokom istrage.