IN4S

IN4S portal

Misterija u AD „Marina“: „Nestala“ jahta „Maxum“, nezakonitosti bivše uprave na pretek

1 min read
Kako saznaje portal, za misteriozni nestanak atraktivnog plovila odgovorni su bivši direktor kompanije Radovan Orlandić i njegov izuzetno blizak saradnik i oficir za bezbjednost Vojo Bojović.

Iz barske Marine na nepoznato mjesto sklonjena je skupocjena jahta „Maxum“, čiji je vlasnik ruski državljanin, a koja je formalno ovdje bila usidrena, piše Barski portal.

To je otkrio novi menadžment AD „Marina“. Kako saznaje portal, za misteriozni nestanak atraktivnog plovila odgovorni su bivši direktor kompanije Radovan Orlandić i njegov izuzetno blizak saradnik i oficir za bezbjednost Vojo Bojović.

U „Marini“ saznaju da se Bojović u vezi sa jahtom pojavljuje kao punomoćnik izvjesne ruske državljanke, pri čemu je lično preveo punomoćje kao tumač za ruski jezik, te kao oficir za bezbjednost istovremeno potpisao ugovor sa referentom za ugovore Dunjom Delibašić o davanju komunalnog veza za istu jahtu.

Kako jahta ima stranu tablicu odnosno vije stranu zastavu, kao takva ne može imati uslove da bude usidrena u barskoj Marini. U ovom preduzeću takođe saznajemo da je sve u vezi sa jahtom urađeno po izričitom naređenju smijenjenog direktora Orlandića, koji je prepoznat u javnosti i kao „grobar“ nekada uzorne pomorske kompanije „Barska plovidba“.

Orlandić je, tvrde u novom rukovodstvu, upravo Voja Bojovića, bivšeg policajca sa Gata 5 Luke Bar, zaposlio u AD „Marina“ suprotno sistematizaciji. Od radnika se može čuti da je Bojović osoba odgovorna i za poremećene međuljudske odnose u preduzeću. Važi i za veoma agresivnog prema ruskim državljanima koji su vlasnici plovila u Baru. Mnogi Rusi su dali zvanične izjave da su bili suočavani sa čestim pozivima i prijetnjama Bojovića kako će ih on uz pomoć policije „ispratiti“ iz Bara ukoliko ne budu radili „preko njega“.

Brod – jahta „Maxum“sa početka priče bio je vezan na poslednjem gatu u Marini i njegov vlasnik je ostao dužan tadašnjim zakupcima gata (ruskim državljanima), koji kada su predali gat na upravljanje Marini su predali i sve brodove, uz dokumentaciju koja svjedoči o tome koliko je ko dužan za vez.

Pomenuti brod je odmah „preuzeo“ Bojović, kažu u preduzeću, i koristio ga zajedno sa Orlandićem. Bojović se legitimisao punomoćjem, ovjerenim prevodom sa ruskog jezika koje je sam preveo kao tumač za ruski jezik i zaključio pomenuti ugovor o komunalnom vezu. Brod je napustio A.D. Marinu kako je zabilježeno u mornarskom dnevniku, gdje je konstatovano da je to urađeno po nalogu Radovana Orlandića i Voja Bojovića .

„Barski portal“ je i ranije pisao o nezakonitostima i veoma izraženom nepotizmu koje je sprovodilo bivše rukovodkstvo AD „Marina“ Bar , gdje je, pored ostalog, supruga bivšeg izvršnog diretktora zaposlena kao šef marketinga, bez ijednog radnika u sektoru marketinga, i to sa platom blizu 2.000 evra. Sam orlandić kao izvršni direktor primao je platu u iznosu od nevjerovatnih 3.100 evra, dvostruko većom od ministarske.

Iako je dugogodišnji istaknuti aktivista i član Opštinskog odbora sada opozicionog DPS-a, smijenjeni izvršni direktor AD Marina Bar jee na sastanku sa ministrom za katipalne investicije tvrdio da nema nikakve veze sa DPS om i odricao se javno od bilo kakve veze sa tom partijom na čijem je čelu Milo Đukanović.

Inače, Ministarstvo za kapitalne investicije podnijelo je krivičnu prijavu protiv Orlandića, pored ostalog i zbog sumnjive kupovine brodova izgrađenih u Kini za potrebe „Barske plovidbe“ dok je on bio na njenom čelu.

Podjelite tekst putem:

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *