ИН4С

ИН4С портал

НАТО бомбардовање узрок повећања малигних обољења код дјеце

1 min read
Бомбардовање 1999. године оставило је несагледиве посљедице по Србију, „земљу жртву” која, не само из својих, већ из цивилизацијских разлога мора да сачува истину „за опомену и наук себи и другима".
NATO

НАТО убијање дјеце

Дјеца рођена између 1999. и 2015. године била су изложена токсичном фактору који је утицао да буду подложни малигним болестима, показало је истраживање Комисије за истрагу посљедица НАТО бомбардовања 1999. године које је представљено данас.

Предсједник те Комисије Дарко Лакетић казао је новинарима у Скупштини Србије да се истраживање односило само на дјецу, јер су она мање изложена другим факторима ризика попут пушења.

Истраживање је спроведено у сарадњи са Институтом за јавно здравље „др Милан Јовановић Батут”, а показало је да су најчешћи тумори код деце старе до четири године неуроектодермали, код оних од пет до девет година тумори крви, од 10 – 14 година тумор мозга, а од 15-18 године солидни тумори.

„Ово истраживање нам недвосмислено показује да је више генерација у одређеном осјетљивом периоду било изложено неком фактору који их је учинио осјетљивијим за обољевање од одређене малигне болести у односу на друге генерације у истом узрасту”, рекао је Лакетић.

Лакетић је казао да Србија има новац за истраживање посљедица НАТО бомбардовања, као и стручњаке, али није сигуран да има довољно софистициране опреме, те да ће морати да је, или набави, или да се ослони на партнере из иностранства који ту опрему имају.

Мислим на Италијане који су нам предали цјелокупну документацију њихове Комисије и понудили помоћ за анализу биохемијску или токсиколоску”, казао је Лакетић.

Он је оцијенио да је бомбардовање 1999. године оставило несагледиве посљедице по Србију за коју је рекао да је „земља жртва” која, не само из својих, већ из цивилизацијских разлога мора да сачува истину „за опомену и наук себи и другима”.

„Нисам сигурам да постоји јединствена национална свијест о страдању Србије у НАТО агресији 1999. године, али таква несрећа у цјелокупној српској историји не може се и не смије заборавити, нити умањивати или прилагођавати према потребама и интересима великих или малих сила”, рекао је он.

Комисија за истрагу посљедица НАТО бомбардовања 1999. године по здравље грађана Србије основана је прошле године, преноси Бета.

Прочитајте још:

Србија и НАТО

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

5 thoughts on “НАТО бомбардовање узрок повећања малигних обољења код дјеце

  1. Treba onog …………… darmanovica, i …………….. boskovica poves, pa ih sjes na uranijum, ili im dat da izjedu malo supe od osiromasenog uranijuma… Da se dobro nakrkaju, pa dako im dobro ucini, jer gori ne mogu bit no sto su, ……!

    1. U ovom izvještaju se ne pominje osiromašeni uranijum, blento. To su posledice zapaljenih rafinerija, trafostanica, hemijskih fabrika… Ne postoje posledice uranijuma osim za vojnike koji su se našli na mjestu udara a to je većinom bilo na Kosovu.

      1. Komlene, ja razumem sta ti govoris, ali budi manje ljut, bar kad su „naši“ u pitanju i ljudski ti se obracam, spusti puls.
        Stradao nam je Narod. Vojska zna. Lekari osim uske struke i ljudskosti najmanje znaju!
        Ne crtaj nove mete.
        Ja sam besan, krpio sam Ljude!, nema diznilenda.
        Podrži bez gorčine pravo naroda kome pripadas, da se izdigne. A Srbin si.
        Siguran sam, da nas u radijusu naseg prostora niko vise nece bombardovati.
        Hoces li da pucas u mene?
        Srbina iz Srbije. Znas da je to istina i „dekontaminacija.“
        Ali ja kao Srbin i profesionalac, moraću da odgovorim, imacu malo krvi, ali izdaju cu da kaznim.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *