Пољаци избацили Украјинце са Евробаскета

У већем делу меча обе екипе биле су егал, а први знак да би Пољаци могли да преломе меч на своју страну појавио се средином последње четвртине када су на крилима сјајног Метеуша Понитке повели са 87:78.

Али, упорни Украјинци нису хтели да се предају, серијом од 6:0 стигли су на „минус четири“ и увели дуел у праву драму. Имали су на мање од минут до краја зицер за изједначење, али је Михаљук промашио полагање.

Ај Џеј Слотер је са линије пенала на другој страни повисио на 90:86 и утабао Пољацима пут ка тријумфу против фаворизованог ривала коме су даване веће шансе пред почетак овог меча.

Најефикаснији у редовима Пољака били су Слотер са 24 поена, пет скокова и четири асистенције и Понитка са 22 коша, девет скокова и шест асистенција. Балцеровски је убацио 14, а Соколовски 13 кошева.