IN4S

IN4S portal

Poljaci izbacili Ukrajince sa Evrobasketa

U većem delu meča obe ekipe bile su egal, a prvi znak da bi Poljaci mogli da prelome meč na svoju stranu pojavio se sredinom poslednje četvrtine kada su na krilima sjajnog Meteuša Ponitke poveli sa 87:78.

Ali, uporni Ukrajinci nisu hteli da se predaju, serijom od 6:0 stigli su na „minus četiri“ i uveli duel u pravu dramu. Imali su na manje od minut do kraja zicer za izjednačenje, ali je Mihaljuk promašio polaganje.

Aj Džej Sloter je sa linije penala na drugoj strani povisio na 90:86 i utabao Poljacima put ka trijumfu protiv favorizovanog rivala kome su davane veće šanse pred početak ovog meča.

Najefikasniji u redovima Poljaka bili su Sloter sa 24 poena, pet skokova i četiri asistencije i Ponitka sa 22 koša, devet skokova i šest asistencija. Balcerovski je ubacio 14, a Sokolovski 13 koševa.