ИН4С

ИН4С портал

Тадић за победу – Лазовић с траком око руке узалуд погодио

Бивши капитен Србије Душан Тадић постигао је први гол у победи Фенербахчеа на гостовању Анталији – 2:0. Тим из Истанбула, за који је од 46. минута заиграо и Филип Костић, уписао је нову победу и заузима друго место на табели из Галатасараја.
Мировале су мреже у дуелу седмог кола турског шампионата све до 63. минута, када је Душан Тадић погодио на асистенцију Бразилца Фреда.
До краја сусрета Келвен је затресао сопствену мрежу у 81. минуту, што је уједно био и коначан резултат, преноси Спутњик.

Стрелац је у недељу у најјачим европским лигама био и Дарко Лазовић, још један бивши српски репрезентативац. Предводио је на терену Верону као капитен у поразу од Кома резултатом 3:2. Постигао је хитроноги Чачанин и гол, али то није помогло његовом клубу да избегне пораз.
Комо је у шестом колу Серије А угостио Верону на стадиону „Ђузепе Синигаља“ и после уводних 45 минута домаћин је имао предност од једног гола. Патрик Кутроне је погодио у 43. минуту на асистенцију Фадере.
Успео је капитен Вероне Дарко Лазовић да поравна резултат у 53. минуту голом из пенала.
Ипак, Кутроне је поново погодио у 72. за ново вођство Кома, да да Белоти повисио на 3:1, а коначан резултат поставио је Ламбурде у 94. минуту – 3:2.
Лазовићу је ово први гол у новој сезони италијанског шампионата, има и три асистенције.