IN4S

IN4S portal

Tadić za pobedu – Lazović s trakom oko ruke uzalud pogodio

Bivši kapiten Srbije Dušan Tadić postigao je prvi gol u pobedi Fenerbahčea na gostovanju Antaliji – 2:0. Tim iz Istanbula, za koji je od 46. minuta zaigrao i Filip Kostić, upisao je novu pobedu i zauzima drugo mesto na tabeli iz Galatasaraja.
Mirovale su mreže u duelu sedmog kola turskog šampionata sve do 63. minuta, kada je Dušan Tadić pogodio na asistenciju Brazilca Freda.
Do kraja susreta Kelven je zatresao sopstvenu mrežu u 81. minutu, što je ujedno bio i konačan rezultat, prenosi Sputnjik.

Strelac je u nedelju u najjačim evropskim ligama bio i Darko Lazović, još jedan bivši srpski reprezentativac. Predvodio je na terenu Veronu kao kapiten u porazu od Koma rezultatom 3:2. Postigao je hitronogi Čačanin i gol, ali to nije pomoglo njegovom klubu da izbegne poraz.
Komo je u šestom kolu Serije A ugostio Veronu na stadionu „Đuzepe Sinigalja“ i posle uvodnih 45 minuta domaćin je imao prednost od jednog gola. Patrik Kutrone je pogodio u 43. minutu na asistenciju Fadere.
Uspeo je kapiten Verone Darko Lazović da poravna rezultat u 53. minutu golom iz penala.
Ipak, Kutrone je ponovo pogodio u 72. za novo vođstvo Koma, da da Beloti povisio na 3:1, a konačan rezultat postavio je Lamburde u 94. minutu – 3:2.
Lazoviću je ovo prvi gol u novoj sezoni italijanskog šampionata, ima i tri asistencije.