ИН4С

ИН4С портал

У Македонији није прислушкивао Груевски него БНД на захтев НСА

Сорошоиди производе хаос у Македонији (2016)

Масовне демонстрације у Македонији одвијају се по класичном сценарију обојених револуција, зато су их већ окрстили „македонскиим мајданом“.

protest-makedonija

Опозиција, коју подржавају западне земље, сручује на главу актуелне Владе класичне оптужбе због недостатка демократије, корупције…

У центру престонице направљен је камп, а право демонстраната да блокирају централне улице подржао је амбасадор САД у Македонији Џес Бејли. У протестним акцијама учествују и посланици Европског парламента, демонстрантима дају подршку и западни медији, који оптужују државни врх за коришћење диктаторских метода владања.

Штаб протестних активности је, као и у Грузији 2003. године, у Фонду Сороша, а не у Стејт департменту и ЦИА, као што је био у Украјини.

У овом конфликту Запад остварује геополитичке циљеве.

Први од њих је да се осујети изградња Турског тока, којим би требало да се транспортује гас у Јужну и Централну Европу, а који би према плановима требало да пролази кроз Турску, Грчку, Македонију и Србију.

САД су заинтересоване да пропадне пројекат Турски ток, како би гас ишао у Европу из Катара. Сједињене Државе би на тај начин држале руку на вентилу и могле то да користе за своје политичке циљеве.

Други глобални пројекат који је на удару је – „Нови пут свиле“, чији је иницијатор Кина.

Завршна фаза „Новог пута свиле“ требало би да буде деоница железничке пруге која би пролазила од луке Пиреј у Грчкој кроз Македонију, Србију и Мађарску.

Трећи циљ је застрашивање левичарске Владе Грчке и десничарске Владе Мађарске, како ове не би користиле право вета у питању продужења санкција против Русије. У противном им прете обојене револуције.

И четврто: Запад се труди да демонстративно казни земљу која не учествује у санкцијама против Русије.

У Македонији Албанци чине четвртину становништва. Специфичност ове земље и јесте снажан албански фактор. Многи албански лидери се залажу за Велику Албанију, у коју би по њиховој замисли требало да уђу Албанија, Косово, делови Србије, Македоније и Грчке.

Стога делује реално опасност од почетка новог европског рата између Словена и Албанаца на територији неколико земаља. Познато је да су албански наоружани одреди тесно повезани са Ал Каидом, Исламском државом и нарко мафијом.

У 2001. години избили су сукоби између македонске армије и албанских оружаних формација, који су завршени Охридским споразумом потписаним под притиском међународне заједнице. Према том споразуму, Албанци су добили најширу аутономију, о којој рускијезични региони Украјине не могу ни да маштају.

Албанци данас нису спремни ни на какве уступке и, по свему судећи, политичке несугласице не намеравају да решавају мирним путем. Напад албанских терориста на македонску полицију то потврђује.

Тако се, поред осујећивања руског и кинеског пројекта, над Европом надвила реална опасност од међуконфесионалног конфликта.

Рат између албанских муслимана и словенских православаца може бити слична рату шиита и сунита на Блиском истоку, који је захватио неколико земаља у региону.

Кризу су добрим делом изазвале оптужбе лидера опозиције Зорана Заева на рачун премијера Николе Грујевског да су прислушкивани македонски грађани. Многи сматрају да у малој Македонији специјалне службе немају на располагању ресурсе за истовремено прислушкивање 20 хиљада људи.

Извор информација о прислушкивању је бивши шеф обавештајне службе Зоран Верушевски, који је радио у тесном контакту са тајним службама НАТО. Зато присталице Владе сматрају да македонске грађане није прислушкивала домаћа обавештајна служба, већ тајне службе НАТО, које су проследиле те податке македонској опозицији. Конкретно – немачка обавештајна служба БНД по налогу америчке НСА.

У македонској причи је генерално приметан немачки траг.

Медији у Немачкој оптужују македонску Владу за тајни договор са терористима: ови су наводно по налогу Владе напали полицијску станицу.

Сетимо се да је распад Југославије почео након што је Словенију и Хрватску изненада прва признала Немачка.

Немачка је много деценија покушавала да се пробије на Балкан, и у време кајзера, и у време Трећег рајха. Могуће је да смо сведоци још једног пробоја Немачке на Балкан.

Као одговор на покушај обојеног државног преврата, присталице актуелне власти одржале су најмасовнији митинг  у историји Македоније. На митингу су се, узгред, чуле пароле подршке Русији и православљу.

Позиције Владе учвршћује и чињеница да је владајућа партија недавно победила на ванредним парламентарним изборима.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

https://g.ezoic.net/privacy/in4s.net