ИН4С

ИН4С портал

Влаховић стрелац у епском мечу Интера и Јувентуса са осам голова – без победника!

1 min read

Страшан дерби деветог кола Серија А одиграли су Интер и Јувентус на „Ђуезепе Меаци“ без победника – 4:4 (3:2). Душан Влаховић постигао је први гол за клуб из Торина за 1:1, да би неро-азури експресно окренули на 3:2, али је на крају резервиста Јилдиз успео да сачува клуб из Торина да остане непоражен.

Киша голова у распону од 22 минута! Од 15 до 37. минута се чак пет пута затресла мрежа на обе стране.

Душан Влаховић стигао је до шестог гола ове сезоне у Серији А, на асистенцију Американца Вестона Мекенија, рутински је јачом левом ногом послао лопту из непосредне близине иза леђа Јана Зомера.

Претходно је Пољак Зјелински рутински реализовао пенал, али је клуб из Торина експресно одговорио преко свог најбољег фудбалера.

Није се дуго чекало на трећи гол на стадиону „Ђузепе Меаца“, а постигао га је Тимоти Веа на сличан начин као Влаховић, само што је овога пута асистент био маестрални Консеисао.

Јермен Хенрих Мкхитаријан је вратио резултатски егал у 35. минуту, да би на 3:2 повисио Пољак Пјотр Зјелински, новим голом са 11 метара.

Поново је преварио голмана Јувентуса и Интер води по други пут у мечу. Спектаклуларн сусрет у дербију два италијанска дива.

Интер је у истом ритму отворио и друго полувреме, јер је преко Дамфриса у 53. минуту стигао до четвртог гола против Јувентуса.

Ипак, не предаје се „стара дама“ тек тако. Тијаго Мота је у 61. минуту извео из игре Тимотија Веу, стрелца другог гола, да би уместо њега ушао Турчин Јилдиз.

И, управо је Јилдиз на асистенцију Мекенија смањио на 4:3 у 71. минуту. Исти играч је 11 минута касније погодио за нестварних 4:4 на Меаци.

Испоставиће се да је то, уједно и коначан резултат епског сусрета Интера и Јувентуса са чак осам гола у Милану.