IN4S

IN4S portal

Vlahović strelac u epskom meču Intera i Juventusa sa osam golova – bez pobednika!

Strašan derbi devetog kola Serija A odigrali su Inter i Juventus na „Đuezepe Meaci“ bez pobednika – 4:4 (3:2). Dušan Vlahović postigao je prvi gol za klub iz Torina za 1:1, da bi nero-azuri ekspresno okrenuli na 3:2, ali je na kraju rezervista Jildiz uspeo da sačuva klub iz Torina da ostane neporažen.

Kiša golova u rasponu od 22 minuta! Od 15 do 37. minuta se čak pet puta zatresla mreža na obe strane.

Dušan Vlahović stigao je do šestog gola ove sezone u Seriji A, na asistenciju Amerikanca Vestona Mekenija, rutinski je jačom levom nogom poslao loptu iz neposredne blizine iza leđa Jana Zomera.

Prethodno je Poljak Zjelinski rutinski realizovao penal, ali je klub iz Torina ekspresno odgovorio preko svog najboljeg fudbalera.

Nije se dugo čekalo na treći gol na stadionu „Đuzepe Meaca“, a postigao ga je Timoti Vea na sličan način kao Vlahović, samo što je ovoga puta asistent bio maestralni Konseisao.

Jermen Henrih Mkhitarijan je vratio rezultatski egal u 35. minutu, da bi na 3:2 povisio Poljak Pjotr Zjelinski, novim golom sa 11 metara.

Ponovo je prevario golmana Juventusa i Inter vodi po drugi put u meču. Spektaklularn susret u derbiju dva italijanska diva.

Inter je u istom ritmu otvorio i drugo poluvreme, jer je preko Damfrisa u 53. minutu stigao do četvrtog gola protiv Juventusa.

Ipak, ne predaje se „stara dama“ tek tako. Tijago Mota je u 61. minutu izveo iz igre Timotija Veu, strelca drugog gola, da bi umesto njega ušao Turčin Jildiz.

I, upravo je Jildiz na asistenciju Mekenija smanjio na 4:3 u 71. minutu. Isti igrač je 11 minuta kasnije pogodio za nestvarnih 4:4 na Meaci.

Ispostaviće se da je to, ujedno i konačan rezultat epskog susreta Intera i Juventusa sa čak osam gola u Milanu.