ИН4С

ИН4С портал

Воткинс је јунак Енглеске, Горди албион иде у Берлин!

Енглеска ће играти против Шпаније у финалу Европског првенства у Њемачкој.

Горди албион је у другом полуфиналу савладао Холандију са 2:1 у Дортмунду и покушаће да освоји прву титулу шампиона Старог континента.

Човјек одлуке био је Оли Воткинс, који је ушао у игру десетак минута прије краја. Сјајно је погодио из окрета на истеку 90. минута и ријешио меч.

У првом полувремену гледали смо фантастичну утакмицу. Послије грешке Рајса, Ћави Симонс је феноменалним ударцем са 20 метара довео Холандију у вођство већ у седмом минуту.

Међутим, десетак минута касније послије дуела Кејна и Дамфриса, судија Цвајер гледао је снимак и свирао пенал.

Управо га је извео нападач Бајерна и изједначио.

До одласка на одмор још неколико сјајних шанси. Послије шута Фодена, Дамфрис је избацио лопту са гол линије, а два пута тресао се и оквир гола.

Погађали су га Дамфрис након корнера са једне, односно Фоден ударцем са дистанце са друге стране.

У наставку је ритам био мало слабији, екипе су биле опрезније, али су на описан начин преко Воткинса Енглези визирали карту за Берлин.

Велико финале је у недјељу од 21 сат. Енглези су били у мечу за трофеј и прије три године, када су након пенала на “Вемблију” изгубили од Италије.