IN4S

IN4S portal

Votkins je junak Engleske, Gordi albion ide u Berlin!

Engleska će igrati protiv Španije u finalu Evropskog prvenstva u Njemačkoj.

Gordi albion je u drugom polufinalu savladao Holandiju sa 2:1 u Dortmundu i pokušaće da osvoji prvu titulu šampiona Starog kontinenta.

Čovjek odluke bio je Oli Votkins, koji je ušao u igru desetak minuta prije kraja. Sjajno je pogodio iz okreta na isteku 90. minuta i riješio meč.

U prvom poluvremenu gledali smo fantastičnu utakmicu. Poslije greške Rajsa, Ćavi Simons je fenomenalnim udarcem sa 20 metara doveo Holandiju u vođstvo već u sedmom minutu.

Međutim, desetak minuta kasnije poslije duela Kejna i Damfrisa, sudija Cvajer gledao je snimak i svirao penal.

Upravo ga je izveo napadač Bajerna i izjednačio.

Do odlaska na odmor još nekoliko sjajnih šansi. Poslije šuta Fodena, Damfris je izbacio loptu sa gol linije, a dva puta tresao se i okvir gola.

Pogađali su ga Damfris nakon kornera sa jedne, odnosno Foden udarcem sa distance sa druge strane.

U nastavku je ritam bio malo slabiji, ekipe su bile opreznije, ali su na opisan način preko Votkinsa Englezi vizirali kartu za Berlin.

Veliko finale je u nedjelju od 21 sat. Englezi su bili u meču za trofej i prije tri godine, kada su nakon penala na “Vembliju” izgubili od Italije.